Podlasie: Burze, silny wiatr, drzewa tarasują drogi

Kolejne silne burze i wiatry. Tym razem mocno wiało na Podlasiu.

O niespokojnym wieczorze poinformował Alert24 internauta uruk: - Silne wiatry w okolicach wsi Ruda k.Grajewa (woj. podlaskie). Powaliły co najmniej kilka drzew na drogę krajową nr 65. Zerwana jest także linia wysokiego napięcia - donosi alertowicz.

Byłeś świadkiem? Zrobiłeś zdjęcia? Wyślij relację na Alert24

Nie oszacowano strat po sobotniej wichurze, a nad Podlaskiem przechodzą kolejne silne burze. Są też straty. Głównie w okolicach Grajewa i Radziłowa. W miejscowości Białoszewicze silny wiatr uszkodził kilkanaście dachów w budynkach gospodarczych. W Komasewie od uderzenia pioruna zapalił się dom. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Uważać powinni kierowcy - przejazd mogą tarasować złamane drzewa i konary. Dotyczy to także krajowej trasy nr 61 Augustów - Łomża. Podlascy strażacy dostali wezwania do kilkunastu takich zdarzeń. Około tysiąca gospodarstw w tym rejonie jest bez prądu.

Straż odnotowała ok. 70 interwencji, przeważnie były to wyjazdy do usuwania z dróg powalonych przez wichurę drzew i konarów. W wielu miejscach pracowali strażacy ochotnicy.

Meteorolodzy ostrzegają, że lokalne burze z silnym wiatrem będą się utrzymywały nad regionem do godzin nocnych w środę.

Zobacz efekty weekendowych burzy w Polsce. Kiliknij w zdjęcie, by zobaczyć galerię

fot. Alert24

Gwałtowna burza i wichura przeszła nad częścią woj. podlaskiego także w nocy z soboty na niedzielę. Wyrządziła ona szkody w powiatach: wysokomazowieckim i zambrowskim. Trwa szacowanie strat we wsiach, które ucierpiały.

Burzliwy koniec ubiegłego tygodnia: burze, trąby, wichury. Zobacz zdjęcia

Więcej o: