Zniszczenia w Balcerzowicach, Tusk obiecuje pomoc

Przez Balcarzowice w powiecie Strzeleckim, w piątek około osiemnastej trzydzieści, przeszła trąba powietrzna, niszcząc wszystko co napotkała na swojej drodze. Zniszczenia są tak ogromne, że spośród dwudziestu siedmiu budynków, które w sobotę wstępnie obejrzeli inspektorzy nadzoru budowlanego, do rozbiórki zakwalifikowali wszystkie.

Straty są stuprocentowe - mówili porządkujący to co zostało na poszczególnych posesjach ratownicy. - To trwało około minutę, wszystko stąd widziałam - powiedziała mieszkanka domu, który jako jeden z niewielu w Balcarzowicach nie ucierpiał podczas ataku trąby powietrznej. Jedna osoba trafiła do szpitala. Cudem nikt nie zginął.

Wieczorem, w sobotę, skutki jej niszczycielskiej siły osobiście oglądał premier Donald Tusk wraz z ministrem spraw wewnętrznych i administracji, Grzegorzem Schetyną. Premier w rozmowie z mieszkańcami Balcarzowic obiecał rządową pomoc, zaraz po tym kiedy zakończy się wstępne szacowanie strat. Zapewnił rolników, że straty w sprzęcie, czyli między innymi zniszczone ciągniki, czy kombajny, również będą rekompensowane. Działanie władz mają być szybkie.

Więcej o: