Komu DHL oddaje paczki?

Polska to bardzo nieszczęśliwy kraj. Jego mieszkańcy nie mają żadnej możliwości pewnego przesyłania paczek znajomym czy współpracownikom. Zawodzi poczta, zawodzi jej prywatna konkurencja, zawodzą nawet słono opłacani kurierzy!

Adam z powodu strajku pracowników Poczty Polskiej, żeby wysłać przesyłkę musiał skorzystać z usług prywatnej firmy. Wybrał, jego zdaniem, najlepszą z nich.

- DHL - wydawałoby się, że światowa firma ma światowe podejście do klienta i jakości usług - pisze na Alert24 Adam. - Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że firma ma bardzo niepoważne podejście do klienta - żali się Adam.

- Pomimo tego, że kurier na liście przewozowym ma napisany numeru telefonu do adresata przesyłki, nie dzwoni do niego tylko pozostawia awizo - wyjaśnia Adam. - Kurierzy nigdy jednak nie wrzucają go do skrzynek, więc pytam gdzie? Za każdym razem nigdzie nie mogę go znaleźć - irytuje się internauta.

- A najbardziej zbulwersował mnie fakt, że kurierzy, gdy nie zastaną adresata paczki, zostawiają ją innym osobom, np. sąsiadom! Można to sprawdzić na stronie DHL w dziale śledzenia przesyłek. Gdy zorientowałem się, jakie praktyki stosuje DHL, od razu zadzwoniłem na infolinię. Dowiedziałem się jedynie, że na stronie internetowej jest przekłamanie, a konsultant zapewnił mnie, że paczkę obiera adresat. Napytanie skąd ten błąd, nie uzyskałem odpowiedzi - denerwuje się interanuta.

Tak się akurat złożyło, że kilka dni temu mieliśmy do czynienia z bardzo podobną sytuacją. Kurier DHL, zamiast oddać przesłane dokumenty adresatowi, pozostawił je w rękach zupełnie innej osoby z tej samej firmy. Poszukiwania paczki trochę trwały. Telefon do DHL odniósł jednak piorunujący skutek - pani w call center od razu zaproponowała "wyciągnięcie konsekwencji" wobec kuriera.

W sytuacji opisywanej przez Adama złożenie reklamacji to jedyne wyjście. Niestety widać, że doręczanie przesyłek osobom nieupoważnionym to w przypadku firmy DHL rzecz zdarzająca się dość często. Jeśli z tego powodu paczka zostanie zniszczona lub zgubiona, firma kurierska ponosi pełną odpowiedzialność.

Więcej o: