Polscy kibice o sędzim: Howard, why? For money!

Po wczorajszej decyzji sędziego Howarda Webb'a o podyktowaniu rzutu karnego Austriakom, polscy kibice nie szczędzili gorzkich słów pod adresem sędziego. W internecie dają ujście swojej złości. Założyli sędziemu konto na Naszej-klasie, gdzie każdy może powiedzieć, co o nim myśli, a przez Gadu-Gadu rozsyłają "łańcuszek", jednak tym razem nie jest to "łańcuszek szczęścia".

Kibice parafrazując hasło reklamowe: "Leo why? For money!", które zachęca do zmiany konta, dają ujście swojej złości na decyzję sędziego o podyktowaniu Austriakom rzutu karnego.

Użytkownicy portalu Nasza-klasa , tak jak wcześniej dodawali polskie flagi do profili, tak teraz dodają złośliwe fotomontaże z Howardem Webbem w roli głównej. Jak donoszą czytelnicy Alertu24 Howard Webb doczekał się nawet własnego konta na serwisie, pod którym pojawiają się skargi i groźby internautów pod adresem sędziego.

Polscy kibice wykorzystali także Gadu-Gadu. Jeszcze podczas trwania meczu, wymyślili "łańcuszek szczęścia", który tym razem zamienił się w "łańcuszek nienawiści": "Od razu po meczu i skandalicznym karnym powstała akcja zabij sędziego Howard Webb'a.... zbierzmy sie w stolicy i nie pozwólmy mu wyjechać z Austri Wyślij to do 5 kolejnych osób. Jeśli nie wyślesz to znaczy ze jestes p....m i popierasz sedziego"*.

Sędzia doczekał się także wpisu na stronie Nonsensopedii , czyli w polskiej encyklopedii humoru. Autorzy wpisu porównują Webb'a do Hitlera i zapowiadają, że sędzia wyda niedługo poradnik "Jak zostać najpopularniejszym sędzią w jeden dzień".

Polski reżyser filmowy Rafal M. Lipka postanowił zaprotestować wobec decyzji sędziego. Założył stronę internetową www.protest2008.pl za pośrednictwem której, zbiera podpisy internautów, którzy podzielają jego opinię, że "sędzia Howard Webb popełnił w tym meczu wiele błędów". Rafał Lipka ma nadzieję, że dzięki jego akcji zmieni się sposób sędziowania na tak ważnych meczach.

"Żądamy wprowadzenia sędziego technicznego, który oglądając mecz na monitorze, będzie mógł wpływać, po powtórkach wideo, na decyzje sędziego głównego!" - pisze na swojej stronie Lipka.

My jednak nadal mamy nadzieję, że pomimo zremisowania z Austrią, naszym uda się wyjść z grupy. Trzymamy kciuki!

Na chwilę obecną pod listem protestacyjnym www.protest2008.pl podpisało się ponad 12 tys. osób i ta liczba z każdą godziną rośnie.

- Przekażemy te wpisy do PZPN i do UEFA, a strona w ciągu kilku dni zyska swoje obcojęzyczne odpowiedniki - zapewnia nas Rafał M. Lipka.

* Pisownia oryginalna.

Więcej o: