Wylosowałeś bilet na Euro2008? To sam go sobie odbierz

Firma Kupbilet.pl w ostatniej chwili zmieniła zasady dystrybucji biletów na mecze Euro2008. Każdy, kto został wylosowany i otrzyma bilet na mecz najpierw będzie go musiał odebrać osobiście w punkcie firmy kurierskiej Siódemka. Ma na to tylko 6 dni i nieważne, że za przesyłkę zapłacił 30 zł

W czwartek popołudniu kibice, którzy wylosowali bilety na mecze Euro2008 otrzymali od firmy Kupbilet.pl e-maile o następującej treści: "Drogi Użytkowniku Informujemy, iż w dniu 20.05.2008r. przesyłka z biletami na Euro2008 została przekazana firmie kurierskiej Siódemka w celu kontynuowania procesu dystrybucji wśród uprawnionych wnioskodawców. UWAGA! Przesyłka ta nie będzie doręczana przez kurierów, gdyż konieczna będzie dokładna weryfikacja tożsamości osoby odbierającej. Przesyłkę będzie można odebrać wyłącznie w odpowiednim oddziale firmy kurierskiej w okresie 21.05 - 27.05.2008r. w dni robocze w godzinach 9-16. Adres i inne dane Twojego oddziału znajdują się w dalszej części niniejszego maila."

Dobrze, że firma Kupbilet.pl dba o interesy swoich klientów, ale dlaczego robi to ich kosztem?

- Gdy płaciłem za przesyłkę kurierską 30 zł nie było mowy o osobistym odbiorze biletów - pisze oburzony internauta kewiz. - Firma Kupbilet.pl podejmując decyzję o odbiorze przesyłki osobiście nie uwzględniła jednej bardzo ważnej rzeczy! Mianowicie tego, że adresy zamieszkania i zameldowania mogą się różnić. Przesyłkę trzeba odbierać w placówce firmy Siódemka, tej która jest najbliższej adresu zameldowania! To skandal! Mieszkam w Gdańsku, a mój bilet został wysłany do Krakowa. Myślę, ze taka niespodzianka spotka wszystkich tych, których adres zamieszkania jest inny niż adres zameldowania, oraz wszystkich tych, którzy nie mają oddziału firmy kurierskiej Siódemka w swoim mieście (mój adres zameldowania to Wadowice - więc i tak do Krakowa miałbym 70 km). Powiadomili o fakcie zmiany dystrybucji za późno. Mamy na to tylko tydzień, a bilety można odbierać jedynie w dni robocze! Jak mają to zrobić klienci, którzy pracują i nie mogą wziąć wolnego "od ręki"? To jest jakaś paranoja! Czuję się oszukany - bulwersuje się internauta.

Inni internauci także są zdenerwowani faktem, że zapłacili za bilety, a będą musieli odebrać je osobiście.

- Serwis kupbilet.pl oszukał klientów, którzy za jego pomocą wygrali bilety na Euro2008 - pisze turkey. - Razem z zakupem biletów pobrano od nas 30 zł za dostarczenie biletów do domu. Tymczasem w otrzymanym dzisiaj emailu każą nam wszystkim pofatygować się osobiście do wskazanej siedziby firmy kurierskiej Siódemka. Pewnie dla niektórych podróż będzie kosztowała więcej niż wydane 30 zł. Moim zdaniem to jawne oszustwo i złamanie zapisów umowy kupna i dostawy biletów - dodaje zdenerwowany internauta.

Zadaliśmy pytania odnośnie tej nagłej zmiany Marcinowi Krysickiemu, rzecznikowi firmy Kupbilet.pl. Wciąż czekamy na odpowiedź.

Więcej o: