Era nie łączyła z zagranicy

Użytkownicy telefonów z sieci Era GSM nie mogli od wczoraj dodzwonić się do Polski. Awaria miała związek z przecięciem łącza światłowodowego w Niemczech. Została usunięta dziś ok. godz. 11.00.

"Nawet z zagranicznych sieci stacjonarnych nie można nawiązać połączenia z żadnym polskim numerem w sieci Era" - piszą czytelnicy na Alert24. Otrzymaliśmy też sygnał z Austrii: "Roaming Ery nie działa od południa w Wiedniu dla żadnego dostawcy austriackiego gsm, w tym T-mobile". Internauta pisze też, że "dopiero wczoraj od godz. 21 biuro obsługi klienta przyznało, że nie jest to indywidualny problem ale "masowa awaria techniczna o największym priorytecie do naprawienia". Zdesperowani użytkownicy Ery próbowali dodzwonić się na numer telefonicznej obsługi abonenta, ale i tam nie można było się dodzwonić.

Przyczyną przecięty kabel

- Nastąpiło przecięcie łącza światłowodowego w Niemczech - poinformował Wojciech Strzałkowski z biura prasowego Polskiej Telefonii Cyfrowej. - Problem dotknął tylko część klientów, głównie tych z południa Niemiec, Czech i Austrii - dodał. Nie wiadomo, co było powodem przecięcia łącza. Według naszych informacji problem mieli ci, którzy byli podłączeni do sieci grupy T-mobile za granicą, czyli właśnie użytkownicy Ery, ale też innych sieci, którzy byli podłączeni do tzw. grupy T. Dotyczyło to też osób z zagranicy przebywających w Polsce i używających Ery.

Więcej o: