Oberwanie chmury przeszło nad Wałbrzychem

W czwartek informowaliśmy naszych czytelników, że w sobotę, w wielu częściach Polski nastąpi załamanie pogody i zrobi się chłodniej. Polscy Łowcy Burz ostrzegali, że pogoda zacznie się pogarszać już w piątek. Ich prognozy się potwierdziły. - W Wałbrzychu mieliśmy prawdziwe oberwanie chmury - pisze na Alert24 Tomasz.

Przeczytaj prognozę pogody na najbliższe dni

Zobacz zalane ulice Wałbrzycha

- Ulewa przeszła nad Wałbrzychem między godz. 14 a 15.30 - pisze Tomasz. - Deszcz padał intensywnie przez jakieś 90 min. Główne ulice w centrum miasta zamieniły się w rwące rzeki. Pozapychane studzienki kanalizacyjne nie odprowadzała wody, dlatego po drogach można pływać, a nie jechać - dodaje internauta.

Ulewny deszcz połączony z gradem zalał dwa wałbrzyskie szpitale, ratusz, sąd i trzy szkoły. - Kilka lat temu powiększyliśmy studzienki odpływowe, ale deszczu było tak dużo, że nie zdążyły jej odbierać. Woda zalała część podjazdu dla karetek w budynku, gdzie mieszczą się oddziały dziecięce - opowiada Roman Szełemej, dyrektor Szpitala im. Sokołowskiego.

Woda zalewała też piwnice w domach jednorodzinnych, na ulicach utknęło kilkanaście samochodów.

- Ddostaliśmy ponad 50 zgłoszeń z prośbą o wypompowanie wody - mówi aspirant sztabowy Hieronim Kubiak, dyżurny operacyjny Wojewódzkiej Komendy Straży Pożarnej. - To było typowe oberwanie chmury, ale na szczęście ludzie nie ucierpieli.

Burza, nie wyrządzając większych szkód, szalała też nad Świdnicą.

Chcesz mieć zawsze świeże informacje z Twojego regionu? Ściągnij alertownię na swoją stronę internetową!

Więcej o: