Tiry spowodowały ogromne korki na Psim Polu

W gigantycznym korku stali w środę kierowcy próbujący dostać się ulicą Krzywoustego do centrum. Drogę zablokowały trzy ciężarówki. Auta wiozły ogromne silosy i nie zmieściły się pod wiaduktem w pobliżu Centrum Handlowego Korona we Wrocławiu. Ulica została całkowicie odblokowana dopiero w nocy

- Ciężarówki miały zgodę na przejazd - mówi Wojciech Wybraniec z dolnośląskiej policji. - Taką zgodę musi uzyskać od zarządcy drogi właściciel każdego pojazdu wiozącego ponadnormatywny ładunek. Auta poruszały się trasą wyznaczoną przez zarządcę. Ktoś musiał popełnić błąd, każąc im jechać ulicą Krzywoustego.

Tiry miały dostarczyć silosy do Brzegu Dolnego. Około godz. 4 nad ranem próbowały przejechać pod wiaduktem, ale pierwszy z nich zaklinował się. Ładunek był o 20 centymetrów za wysoki. W efekcie auta zablokowały dwa z trzech pasów prowadzących do centrum.

Jeszcze przez wiele godzin utrudniały przejazd ul. Krzywoustego. Udało się jedynie cofnąć je o kilkaset metrów, ale wciąż zajmowały część jezdni.

Dopiero w nocy ze środy na czwartek policja pomogła usunąć auta. W jej eskorcie cofnęły się aż do miejsca, gdzie mogły zawrócić.

Do tego czasu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyznaczyła im nową trasę.

Więcej o: