Centrum Szczecina znów ma prąd

Od 45 minut nie ma prądu w samym centrum Szczecina - tuż po godz. 10.30 pisze na Alert24 Internauta mass. - Zamykane są okoliczne sklepy, banki nie przyjmują klientów - dodaje Internauta. Taka sytuacja utrzyma się przynajmniej do godz. 13.

- Elektrownia chwaliła się niedawno, że prąd został przywrócony do wszystkich miejscowości, a tymczasem nie ma go w samym centrum Szczecina - pisze na Alert24 mass. - Prąd ma zostać przywrócony o godz. 13. Okoliczne banki pracują przy użyciu agregatów prądotwórczych, niestety ta ilość energii nie wystarczy na przyjmowanie klientów. Na czas awarii zamknięte zostały także okoliczne sklepy - pisze mass.

Okazało się, że to nie żart.

- Mamy awarię kabla średniego napięcia 15 kV - mówi Jarosław Dobrzyński ze spółki Enea Operator. - Prąd do centrum miasta przestał płynąc ok. godz. 10.30. Sądzę, że do godz. 13 awaria zostanie usunięta.

Przyczyny nie są znane, a miejsce awarii jeszcze nie zostało zlokalizowane przez energetyków. Po jego zlokalizowaniu prąd ma być puszczony inną drogą.

Bez prądu pozostają mieszkańcy w rejonie: pl. Orła Białego, ul. Tkackiej, Mariackiej, pl. Lotników, Małopolskiej, pl. Żołnierza Polskiego, ul. Starzyńskiego, al. Niepodległości, ul. Wojciecha i ul. Staromłyńskiej.

Prąd został przywrócony o godz. 12.55.

Więcej o: