"Milionerzy": Pytanie za milion przeciekło do mediów!

Paulina Kowalczyk, 21-letnia studentka architektury z Łodzi, wczoraj w "Milionerach" zagrała o milion. Padło pytanie i... okazało się, że był przeciek! O tym, że Hubert Urbański zapyta o broń, którą posługiwała się mityczna bogini, internauci wiedzieli od dawna. Użytkownik Alertu24 informował o tym jeszcze w marcu.

Pytanie za tytułową kwotę brzmiało: "Kto jest mistrzem tego samego oręża, w jakim specjalizowała się mityczna Artemida?".

Możliwe odpowiedzi: A) Zorro B) Legolas C) Don Kichot D) Longinus Podbipięta. Paulina skorzystała z pomocy publiczności (najwięcej, 46 proc. zagłosowało na Legolasa), później wzięła pół na pół (został Zorro i Legolas). Po piętnastu minutach namysłu Paulina Kowalczyk zrezygnowała z dalszej gry.

Pytanie o milion wyciekło do Internetu na początku tygodnia. - Paulina jednak nie zdobędzie głównej nagrody. Polegnie na pytaniu z mitologii. Wykorzysta oba koła ratunkowe i wycofa się z gry - "prorokował" sobotni "Super Express".

31. marca podobną "przepowiednię" na Alert24 przysłał czytelnik Micro. - Jak wiadomo, "Milionerzy" nie są emitowani na żywo, znalazł się więc "życzliwy", który, twierdząc iż był obecny w studiu, rozpowszechnia w Internecie treść pytania za milion - pisał Micro. Według niego informację umieszczono na kilku forach i Wikipedii.

W historii polskiej edycji programu pytanie za milion padło zaledwie cztery razy. Największej wygranej do tej pory nie zgarnął nikt.

Pytanie za milion jest:
Więcej o: