Uwaga na fałszywe e-maile z banku WBK!

Wczoraj przed godz. 12 wielu Internautów mogło otrzymali e-mail, w którym znajdował się link do fałszywej strony banku WBK. W liście było napisane, że konto bankowe klienta zostało zawieszone, a w celu wyjaśnienia sprawy należy kliknąć na przysłany link i się zalogować. - To phishing - link generowany do wyłudzania haseł i kodów bankowych - wyjaśnia Tomasz Marcinkowski, czytelnik serwisu Alert24, który poinformował nas o sprawie.

- Gdy dziś rano przeglądałem skrzynkę e-mailową, zauważyłem list od banku WBK. Treść była następująca: "Wasz rachunek jest zawieszany". Poniżej znajdował się link, na który trzeba było kliknąć i się zalogować. Zdziwiła mnie ta korespondencja, ponieważ nie mam konta bankowego w WBK - pisze na Alert24 Tomasz Marcinkowski.

- Zauważyłem, że wiadomość nie ma polskich znaków, jest niepoprawna gramatycznie i została przysłana z dziwnego adresu. Wszedłem na forum internetowe myapple.pl, żeby sprawdzić, czy może ktoś jeszcze otrzymał wiadomość o podobnej treści. Gdy umieściłem pytanie na forum, zgłosił się do mnie administrator. On również dostał dziś e-mail od WBK, mimo że nie jest ich klientem. Wtedy zrozumiałem, że ta wiadomość jest phishingiem, czyli szpiegiem wyłudzającym hasła kont internetowych. Logując się przez link podany w wiadomości, klienci banku WBK umożliwiają osobie, która wygenerowała wiadomość, przejęcie haseł bankowych. Jest to próba wyłudzenia danych o koncie - dodaje Tomasz.

- Nasi informatycy, którzy czuwają nad bezpieczeństwem dostępu do kont internetowych naszych klientów, zablokowali dziś rano stronę, na którą kierował link umieszczony w wiadomości - mówi Alina Stachowiak z zespołu prasowego banku WBK. - Obecnie informatycy sprawdzają na bieżąco, czy wiadomość nie zacznie być rozsyłana z innej strony. Informacja o fałszywym linku zostanie umieszczona na stronie internetowej Banku. Bank WBK nie rozsyła takich informacji, dlatego proszę klientów o nie odpowiadanie na takie e- maile. Proszę także logować się do kont bankowych jedynie przez stronę Banku WBK - dodaje rzeczniczka.

Więcej o: