Kontenery do segregacji odpadów wrócą na ulicę Ignuta

Spod budynków przy ul. Ignuta na Kozanowie we Wrocławiu zniknęły kontenery do sortowania odpadów. - I tak po dwóch latach wychowywania (udanego) wspólnoty mieszkańców wracamy do poprzedniej epoki świadomości ekologicznej... A my przecież do Europy! Żądamy przywrócenia pojemników na śmieci!!!!! - napisał na Alert24 Voytek 61.

- Chcemy selekcjonować odpady i zachęcać do tego innych lokatorów - mówi Wojciech Dziubański. - Tymczasem pod koniec lutego spod mojego budynku zniknęły kontenery. W Zarządzie Zasobu Komunalnego próbowałem dowiedzieć się, co się z nimi stało. Nie dostałem satysfakcjonującej odpowiedzi.

Teraz zorientowani ekologicznie mieszkańcy Ignuta segregowane odpady muszą wrzucać do pojemników w innych częściach miasta.

Julia Wach z Zarządu Zasobu Komunalnego tłumaczy, że kontenery zostały usunięte, ponieważ ZZK nie udało się w planowanym terminie zakończyć przetargu na wywóz odpadów. Teraz stoją tam inne pojemniki: - Mamy nadzieję, że już 1 kwietnia pojawią się kontenery umożliwiające segregację śmieci.

Więcej o: