Banan z hukiem rozstał się z Kultem

Krzysztof "Banan" Banasik nie jest już członkiem zespołu Kult . Grający na gitarze i waltorni muzyk, odszedł z grupy w tamtym tygodniu.

Informację ogłosił Kazik Staszewski na forum zespołu. Odbyły się już pierwsze koncerty bez Banana. Jego miejsce zajął Wojtek Jabłoński , dotychczas techniczny Kultu i gitarzysta Buldoga. Jak wyjaśnił Kazik, zmiana nie była spowodowana różnicami artystycznymi, ale zachowaniem muzyka. Tak opisuje to na forum internetowym:

"Wczoraj rano w aucie miała miejsce kuriozalna awantura o miejsce, podczas której Wiertarka o mało nie dostał w tubę. Poziom agresji Krzycha był tak wysoki, że reszta kapeli i techniczni uciekli z auta. Mnie przy tym jeszcze nie było, ale gdy wyszedłem z klatki do auta wszyscy byli mocno przerażeni. Gdy dałem wyraz swojemu zdziwieniu i oburzeniu na zaistniałą sytuację, zostałem skrzyczany, że trzymam stronę Pietra. "A czyją niby stronę mam trzymać wobec takiego zachowania?" zapytałem i na to Banan wysiadł z wozu i ruszył do domu. Mimo próśb nie wsiadł z powrotem. Zostawił swój zespół samemu sobie w dniu występu. Parę lat temu miała miejsce analogiczna sytuacja, gdy na coś zły opuścił grupę i poszedł do pociągu. Niemal na kolanach błagałem go wtedy by zmienił decyzję. Po jakimś czasie powiedziałem mu, że błagałem po raz ostatni i następnego razu nie będzie."

Kazik Staszewski podkreślił również, że jego decyzja jest ostateczna.

Krzysztof Banasik grał w Kulcie od 1988 roku. Oprócz tego można go usłyszeć m.in.w Armii.

Wiesz o czymś istotnym? Byłeś świadkiem ważnego wydarzenia? Powiadom Alert24.pl lub wyślij SMS albo MMS na numer 605 24 24 24

Więcej o: