Według Germanwings wciąż żyjemy w PRL

Linie lotnicze Germanwings nie zauważyły transformacji ustrojowej w naszymj kraju i przekonują nas, że wciąż żyjemy w Polskiej Republice Ludowej. Dowód? Formularz rejestracyjny na stronie internetowej linii, za pomocą którego można zarezerwować bilety na wybrany lot.

- Oto jak wygląda rezerwacja lotu na stronie niemieckiego przewoźnika - pisze Paweł, który powiadomił Alert24.pl . - Aby dokonać rezerwacji, trzeba najpierw się zarejestrować i podać dane: Pan/Pani, imię, nazwisko, adres i kod pocztowy. Przychodzi kolej na podanie kraju. Rozwijam listę. Spośród setek różnych krajów znajduję Polskę, wraz z podaną pełną nazwą: "Polish People's Republic", czyli "Polska Republika Ludowa"! Cóż, urodziłem się w PRL-u, więc może powinienem wybrać właśnie "Polish People's Republic"? Zresztą nie mam innego wyboru..." - pisze Paweł.

Zadzwoniliśmy do Germanwings do centrali w Niemczech. Pani na infolinii nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego w formularzu na stronie internetowej widnieje "Polish People's Republic" zamiast Republic of Poland. Podpowiedziała, by przesłać pytanie mailem. W odpowiedzi otrzymaliśmy formułkę generowaną przez automat, w której czytamy, że firma w ciągu 14 dni postara się odpowiedzieć na nasze pytanie.

Więcej o: