Uwaga na walentynkowe kartki z wirusem!

Znów ktoś podszywa się pod serwis kartki.onet.pl i rozsyła kartki walentynkowe z wirusem. Podobna sytuacja miała miejsce przed świętami Bożego Narodzenia.

Przeczytaj tekst .

- Odebrałem dziś maila z informacją, że na portalu kartki.onet.pl czeka na mnie kartka walentynkowa - pisze Marcin, który poinformował nas o problemie. - Gdy kliknąłem w linka, który był w wiadomości, automatycznie na moim komputerze zainstalował się wirus, który podłączył się pod program pocztowy Outlook. Wirus podpinał się pod każdego następnego maila, którego wysłałem - dodaje.

Onet potwierdził, że znów ktoś podszywa się pod serwis kartki.onet.pl i zamieścić na swojej stronie komunikat: "Od wczorajszego wieczora otrzymujemy wiele sygnałów, informujących nas o dziwnych wiadomościach rozsyłanych rzekomo z serwisu Kartki.onet.pl. Jak ustaliśmy jest to próba podszycia się pod portal Onet.pl. Maile te zawierają informację o rzekomo czekającej, na odbiorcę tej wiadomości, elektronicznej kartce w serwisie Kartki.onet.pli zachęcają do odwiedzenia strony kryjącej się pod jednym ze spreparowanych linków, podobnych do linków kierujących do prawdziwego serwisu. Treść podejrzanego maila jest łudząco podobna do treści standardowego powiadomienia o otrzymaniu kartki:

Od: "kartki.onet.pl" < kartki@onet.pl > Data: 2007-12-17 17:30:36 Temat: Kartki Onet.pl Z przyjemnością zawiadamiamy, że w serwisie Kartki Onet.pl czeka przygotowana specjalnie dla Ciebie kartka wysłana przez kartki@onet.pl. Aby ją zobaczyć kliknij na link http://www6.kartki.onet.pl-refid128589(...) Kartki Onet.pl -- http://kartki.onet.pl/ - Wyślij kartkę do swoich znajomych!

Ostrzegamy, żeby zwracać szczególną uwagę na adres, jaki jest podany w linku, jak również przed instalowaniem czegokolwiek spod podanego linka."

Więcej o: