Uwaga na kartki świąteczne z wirusem!

Internauta poinformował nas o fałszywych kartkach świątecznych przesyłanych e-mailem, które w istocie są wirusami komputerowymi. - Otrzymałem dzisiaj maila o czekającej na mnie kartce w serwisie kartki.onet.pl - pisze na Alert24.pl Tomek. - Link, który jest w mailu, prowadzi do spreparowanej strony wyglądającej jak serwis kartki.onet.pl.

Po kliknięciu w link instaluje się w komputerze trojan.

- E-mail, jest łudząco podobny do standardowego powiadomienia o otrzymaniu wirtualnej kartki z życzeniami w serwisie Onet.pl Kartki, ale linki w mailu są podejrzane, bo nie prowadzą na Onet.pl, lecz na spreparowaną stronę podobną do serwisu z karkami - opowiada Tomasz.

Sytuacja jest podobna do tej, która wydarzyła się miesiąc temu, kiedy internauci otrzymywali maile z zaproszeniem do odwiedzenia profilu sexy użytkownika serwisu Fotka.pl. Podobnie jak w tym przypadku, po wejściu na stronę, do której prowadził link w e-mailu, pojawiał się komunikat informujący o konieczności instalacji odtwarzacza Flash Player, który w rzeczywistości okazał się być złośliwym kodem.

Onet zapewnia, że spreparowane strony zostały już zablokowane. Warto jednak zachować czujność.

Więcej o: