Południe Polski pod śniegiem

Wielu kierowców, zwłaszcza na południu kraju musiało dziś rano zrzucać z aut 10-centymetrową warstwę śniegu. W ciągu dnia zaczęło też padać w centrum i na północy. Mamy sygnały, że pługi czy piaskarki nie rzucały się zanadto w oczy. Wiele jezdni, zwłaszcza osiedlowych, było pokrytych warstwą ubitego śniegu. Przysłaliście nam zdjęcia pokazujące, jak wyglądała Polska po pierwszym ataku zimy.

Meteorolodzy zapowiadają, że we wtorek i w środę śnieg może padać na wschodzie i południu. Na północy i zachodzie możliwy jest deszcz ze śniegiem, czasem może być intensywny. Temperatura będzie się utrzymywała koło zera, ale w nocy i nad ranem może spaść do -3 stopni. Jezdnie mogą być bardzo śliskie.

Na Babiej Górze obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, a w Tatrach, po całonocnych opadach śniegu TOPR ogłosił trzeci stopień. W Tatrach leży miejscami ponadmetrowa warstwa śniegu, dlatego ratownicy zdecydowanie odradzają wycieczki powyżej górnej granicy lasu. W górach sypie śnieg, wieje wiatr i są gęste mgły.

Męczyliście się dziś ze śniegiem? Brnęliście po kostki w białym puchu? Napiszcie i przyślijcie zdjęcia na Alert24.pl

Więcej o: