Ewakuacja pasażerów ze stacji metra Centrum po fałszywym alarmie

Warszawskie metro kursuje już normalnie; informacja jakoby na stacji Centrum podłożono ładunek wybuchowy okazała się fałszywa.

Byłeś świadkiem tego zdarzenia? Prześlij relację i zdjęcia na Alert 24 .

Policjanci przypominają, że sprawcy takiego fałszywego alarmu grozi do trzech lat więzienia i kara finansowa związana z pokryciem kosztów akcji służb.

W piątek przed południem warszawscy policjanci dostali anonimową informację o bombie, która miała zostać podłożona na stacji Centrum. Ewakuowano zarówno pasażerów oczekujących na metro jak i klientów sklepów znajdujących się w tamtejszej galerii.

Funkcjonariusze przez ponad dwie godziny przeczesywali rejon stacji, nic jednak nie znaleźli. Teraz będą wyjaśniać kto był sprawcą fałszywego alarmu.

Paweł, który był świadkiem początku ewakuacji nadesłał na Alert24.pl swoją relację: Około godz. 11. 40: wychodziłem sobie z metra Centrum, gdy dość szybko wjechał samochód policyjny z dwoma policjantami (to chyba nawet ten który stoi na placu na dołączonym zdjęciu). Za nim - trzy następne samochody. Minutę nic się nie dzieje. Policjanci rozbiegli się... Za chwilę komunikat: "Proszę opuścić plac" - powtarzany przez głośnik w radiowozie. Dziwne spojrzenia pasażerów. Pierwsza myśl - napad - bo pobiegli na pasaż handlowy, druga - myśl bomba. Ogrom ludzi poruszających się po placu plus widzowie i znowu ciężko zapanować nad ewakuacją, bo metro cały czas dowozi pasażerów. Po chwili następne radiowozy, straż. Teren zamknięty, metro nie działa, za banderolą tłumy gapiów i zdezorientowanych pasażerów którym akcja pokrzyżowała plany. Dopiero szósty napotkany policjant powiedział, że inne stacje działają, że metro nie jedzie do centrum

Jak informują Alert24.pl inni pasażerowie, nie jest prawdą - jak wcześniej napisaliśmy - że w tym czasie pociągi zatrzymywały się na wszystkich stacjach z wyjątkiem Centrum. Gdy jechałam do pracy, około 12:30 przechodziłam na placu Bankowym na tramwaj 26 i komunikat nadany z głośnika brzmiał: "Z powodów technicznych metro kursuje tylko do stacji Politechnika" - napisała M.

Marcin K. też skorygował informację na temat ewakuacji metra w Warszawie: - Przed godziną 12 kursowanie metra na trasie Metro Politechnika - Pl. Wilsona zostało zawieszone całkowicie. Została nawet uruchomiona tramwajowa komunikacja zastępcza.

Więcej o: