Nawet byśmy nie pomyśleli, że i tam będziecie głosować

Moja koleżanka, która obecnie studiuje w Porto Alegre w Brazylii pojechała głosować do Urugwaju, bo miała bliżej niż do najbliższego konsulatu w Brazylii (w Kurytubie). To się nazywa poświęcenie i niech się wstydzą Ci, co nie głosowali. - napisała do Alert24. pl Polka w Brazylii.

W Maroku zainteresowanie wyborami było tak duże, że oprócz punktu w Casablance i Rabacie, został otwarty jeszcze jeden, w Agadirze - powiedział Annie K. polski konsul w Casablance. Anka K. i jej koleżanki z Warszawy są na spóźnionych wakacjach w Maroku i zadbały o to, by tam zagłosować.

Głosowałem wczoraj (w sobotę), w Meksyku. Byłem 126 osobą głosującą - napisał nam Tadeusz

Michał z Dubaju relacjonuje po głosowaniu w Abu Dhabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich: - Mimo drobnych problemów (rejestracja mailowa) bardzo dużo głosujących. Nawet nie sądziłem, że jest nas tylu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich!

Autor o inicjale JR pisze z Szanghaju: - Konsulat generalny Rzeczpospolitej Polskiej. Na godz. 19 czasu lokalnego głosowało ponad 130 osób uprawnionych do oddania głosu. Dla porównania w wyborach sprzed 2 lat udział wzięło w Szanghaju jedynie 50 rodaków.

Piotr Król: Piknikowy nastrój w Chinach

"Brałem udział w głosowaniu w Kantonie (Chiny, stolica prowincji Guandong). W Konsulacie RP było zarejestrowanych ok. 80 osób, ale zjawiło się sporo niezarejestrowanych z zaświadczeniami z miejsca zamieszkania (jest to okres targowy). Atmosfera była piknikowa (serwowano kawę i herbatę), komisja zdecydowanie zdominowana przez sympatyczne panie.

Tajlandia też głosuje!

"Tutaj Wietnam, ale jeszcze parę godzin temu Tajlandia, Bangkok - piszą na Alert24 Justa, Marysia i Leszek. - Jeszcze w Polsce zgłosiliśmy się na listę do głosowania w Ambasadzie RP w Bangkoku. Najtrudniej było trafić do Ambasady, bo wejście jest z boku budynku - do odpowiedniego wejścia doprowadził nas sprzątacz. Na 23 piętro dojechaliśmy windą, a do 25 piętra doszliśmy po schodach - Aby tylko zagłosować! Udało się. Byliśmy na listach! Karty do głosowania zostały wrzucone do urny! Już na dole, przed Ambasadą pokierowaliśmy ok. 14 osób, które wysiadły z tuk-tuk-ów, na 25 piętro do lokalu wyborczego. Pozdrawiamy wszystkich!"

Więcej o: