Alarm w londyńskim metrze

W Londynie o godz. 16.30 czasu lokalnego (17.30 w Polsce) na stacji metra Finesbury Park, został ogłoszony alarm - wysłał nam SMS Piotr z Londynu.

Pasażerowie są ewakuowani. Przed stacją stoją samochody policji, straży pożarnej i pogotowia. Ruch metra został wstrzymany na linii Victoria i Picadilly na północnych odcinkach obu linii - informuje nas Piotr.

"Codziennie tędy przejeżdżają do pracy setki Polaków mieszkających w dzielnicach Wood Green oraz Turnpike Lane. Jest to jeden z głównych punktów przesiadkowych w północno-wschodnim Londynie" - pisze.

Po sprawdzeniu informacji przez redakcję Alert24.pl okazało się, że przyczyną wstrzymania ruchu był wypadek - człowiek wpadł pod pociąg.

- Spowodowało to paraliż komunikacyjny w tej części Londyny - opowiada Piotr. - Zamknięto cztery stacje metra. Autobusy także nie zatrzymywały się na przystankach koło stacji. Ludzie się wściekali. Wszystko wyglądało bardzo poważnie. Przed stację Finesbury Park podjechały dwa wozy używane do wyciągania ludzi z tuneli. Było też kilka karetek pogotowia, nie jak zwykle z sanitariuszami, ale z lekarzami - dodaje Piotr.

Więcej o: