Fiat punto dachował i rozbił się o mur. Kierowca i pasażer zniknęli

W nocy na drodze krajowej 94 doszło do wypadku. Fiat punto zatrzymał się na barierkach oddzielających jezdnię od chodnika, wcześniej uderzył w mur i dachował. Kierowca i pasażer porzucili samochód. Poszukuje ich policja. Informacje o wypadku i zdjęcia nadesłał czytelnik Alert24.

13 lipca kilka minut po godzinie 3 w nocy w miejscowości Izbicko w ciągu drogi krajowej 94 doszło do wypadku. Kierujący fiatem punto, jadąc od strony Strzelec Opolskich w kierunku Opola, z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwną stronę jezdni i uderzył w mur, następnie na wysokości około 2 metrów odbił się od drzewa i dachował. Pojazd zatrzymał się dopiero na barierkach oddzielających jezdnię od chodnika.

Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej, tj. JRG Strzelce Opolskie, OSP Izbicko i OSP Krośnica, 1 Zespół Ratownictwa Medycznego i 1 jednostkę policji. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren akcji, odcięto zasilanie i odcięto dopływ gazu z instalacji LPG.

Policja szuka kierowcy i pasażera

Siła, z jaką samochód uderzył w mur, była ogromna, gdyż z pojazdu wypadł silnik, a części samochodu i elementy muru były rozrzucone w promieniu kilkunastu metrów. Ustalaniem dokładnych przyczyn zdarzenia zajmuje się policja.

W rozbitym pojeździe nie zastano żadnej osoby. Kierujący i prawdopodobnie pasażer oddalili się w nieznanym kierunku. Są poszukiwani przez policję.

Więcej o: