"Wystawił się na Allegro", żeby pomóc chorej koleżance

Mateusz Morawiec, kolega Marzeny - dziewczyny cierpiącej na raka - postanowił pomóc jej w walce z chorobą. Chce zebrać pieniądze na kosztowne lekarstwo. Do tej pory uzbierał już ponad tysiąc złotych. Jak? "Wystawił się" na internetowej aukcji. - Wylicytuj sobotę w moim towarzystwie! - napisał na Allegro.

Informację o nietypowej inicjatywie Mateusza dostaliśmy na Alert24 od jego znajomych. - Wczoraj nasz kolega "wystawił się" na Allegro, aby pomóc finansowo swojej koleżance w walce z rakiem. Jest to dość zabawny, oryginalny sposób pomocy, ale jednak bardzo potrzebny. Im więcej osób się dowie, tym większa szansa na wyższą kwotę - napisali.

Pod przesłanym przez nich linkiem rzeczywiście można znaleźć aukcję pt. "Niezapomniane towarzystwo na sobotę!" - Właśnie otrzymałem wiadomość, że moja koleżanka zwyciężyła pierwszy etap choroby, z którą boryka się już od kilku lat. Rak gnieżdżący się w jej ciele doznał całkowitej remisji. Nie jest to jednak koniec jej zmagań z owym perfidnym choróbskiem. By nie doszło do nawrotów, niezbędna jest kontynuacja kosztownego leczenia - napisał Mateusz na Allegro.

Zainteresowanie aukcją jest duże, w momencie publikacji tego artykułu kwota licytacji przekroczyła już tysiąc złotych. Co otrzyma osoba, która wygra aukcję? "Potrzebujesz kogoś, z kim mógłbyś/mogłabyś porozmawiać? Chcesz się wytańczyć lub pójść z kimś do kina/teatru, a nie masz z kim? Potrzebujesz pomocy w pracach domowych, dobrego kucharza, albo niańki do dziecka? Wylicytuj sobotę w moim towarzystwie!" - oferuje Mateusz. - Sam nie zabiorę z wylicytowanej sumy ani złotówki na swoje konto - zaznacza.

Potrzeba 200 tysięcy złotych

Akcja Mateusza Morawca jest wspierana przez Fundację Rak'n'Roll Wygraj Życie, ale jest jego autorską inicjatywą. - To jego pomysł. Robi to dla naszej podopiecznej - mówi portalowi Gazeta.pl Marta Samborska z Rak'n'Roll. - To młoda dziewczyna, która potrzebuje na leczenie bardzo dużych pieniędzy - dodaje.

Kwota, którą musi uzbierać Marzena, jest rzeczywiście wysoka. Na całkowite leczenie potrzebne jest 200 tys. zł. Tylko trzytygodniowe leczenie kosztuje aż 40 tys. zł.

Aukcja dostępna jest pod TYM ADRESEM>> .

Więcej o: