Seria awarii Kolei Mazowieckich. "To zbieg okoliczności"

Od rana trwają awarie pociągów Kolei Mazowieckich. W okolicach Warszawy dochodzi do sporych opóźnień. Problem dotyczy pociągów co najmniej sześciu relacji. Pasażerowie mają kłopoty z dojazdem m.in. na Lotnisko Chopina. Informacje na ten temat przekazał nam czytelnik Alertu24.

Awarie zaczęły się już o piątej rano w okolicach Warszawy. Psuły się rozjazdy, urządzenia sterowania ruchem oraz pociągi. Spowodowało to serię kilkudziesięciominutowych opóźnień. Trwają prace przy usuwaniu awarii, jednak pasażerowie wciąż mogą spodziewać się problemów. Na swojej stronie internetowej Koleje Mazowieckie uprzedzają, że pociągi na Lotnisko Chopina mogą być opóźnione około 60 minut. Opóźnienia mogą ulegać zmianie.

Poranne problemy powodujące utrudnienia, które mogą potrwać co najmniej do godzin przedpołudniowych, wystąpiły na trasach: Tłuszcz - Warszawa Wileńska, Warszawa - Radom, Skierniewice - Warszawa, Warszawa - Łowicz. Wciąż trwają problemy na stacji Lotnisko Chopina.

Co spowodowało tak dużą liczbę awarii w tak krótkim czasie? - To zbieg okoliczności - mówi Aneta Podgajna z biura prasowego Kolei Mazowieckich. - Fakt, że tyle rzeczy zawiodło naraz, to przykry przypadek. Opóźnienia wkrótce zostaną skorygowane - zapowiada.

Macie podobne problemy? Czekamy na Wasze relacje. Napiszcie do nas wiadomość przez formularz lub wyślijcie SMS na numer: 605 24 24 24

Więcej o: