Upadek kolejnego biura podróży. Filiz Tour: "Przepraszamy za niespełnienie marzeń"

Warszawskie biuro podróży Filiz Tour upadło. - Setki osób nie pojadą na wakacje - pisze Andrzej, czytelnik Alertu24. Z biurem nie da się skontaktować. Nikt nie odbiera telefonów, a lokal jest zamknięty. Firma współpracowała z popularnym serwisem Groupon.

Biuro oferowało m.in. atrakcyjne wycieczki do Turcji. Oferta cieszyła się popularnością dzięki współpracy, jaką Filiz Tour prowadziło z popularnym serwisem zakupów grupowych - Groupon.pl. Jednak dziś w nocy biuro - na razie nieoficjalnie - ogłosiło upadłość. Wyjazdy zostały odwołane.

Próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielem firmy - niestety, telefonów nikt nie odbiera.

Wiadomość o problemach biura potwierdza Wojewódzki Urząd Marszałkowski. - Na razie mamy informację tylko od pracownika Filiz Tour. Z właścicielem wciąż nie możemy się skontaktować - mówi portalowi Gazeta.pl Anna Groszek-Książek z biura prasowego urzędu. - Za granicą najprawdopodobniej przebywają dwie osoby. Ich powrót zaplanowany jest na sobotę. Urząd Marszałkowski będzie musiał dopłacić do ich biletów. Jednak wciąż staramy się potwierdzić te wiadomości - uzupełnia.

"Przepraszamy za niespełnienie marzeń"

Dziś rano biuro opublikowało lakoniczny komunikat. "Szanowni Państwo, Klienci biura turystycznego FILIZ Spółka z o.o.! Zarząd przeprasza Klientów Spółki FILIZ za wszelkie utrudnienia oraz niespełnienie ich marzeń z powodu upadłości Spółki" - czytamy na stronie firmy.

Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądała procedura odzyskiwana pieniędzy przez klientów biura oraz serwisu Groupon.pl. Problem dotyczy ok. 1500 osób.

Do Urzędu Marszałkowskiego wciąż nie wpłynęło oświadczenie o niewypłacalności. - Jeśli sytuacja się nie zmieni, marszałek będzie musiał wydać oświadczenie o wystąpieniu przesłanek świadczących o niewypłacalności biura podróży. Jest to niezbędne do uruchomienia gwarancji ubezpieczeniowej - mówi Anna Groszek-Książek. Filiz Tour posiada dwie takie gwarancje, na łączną kwotę ok. 400 tysięcy złotych.

Klienci biura mogą uzyskać informacje pod numerem telefonu (22) 59 79 544

Więcej o: