Dyscyplinarne zwolnienie na UKSW. Za defraudację

"Księgowa z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie została zwolniona dyscyplinarnie. Chodzi o kradzież" - napisał na Alert24 nasz czytelnik związany z UKSW. Rzecznik uczelni potwierdza, że doszło do zwolnienia w związku z "defraudacją środków uczelni". Sprawę skierowano do prokuratury.

O problemach na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego poinformował Alert24 nasz czytelnik. Jak ustaliliśmy, w zeszłym tygodniu dyscyplinarnie zwolniony został pracownik pionu administracji uczelni.

Rzecznik UKSW Marcin Kozłowski potwierdza, że przyczyną zwolnienia była "defraudacja środków finansowych należących do uniwersytetu". Nie udało się nam jednak potwierdzić kwoty, jaką miał wyprowadzić z kasy uniwersytetu jej pracownik. Nasz czytelnik sugerował, że chodzi o kilkaset tysięcy złotych.

- Dla dobra realizowanych procedur administracyjno-prawnych na tym etapie nie mogę podać więcej informacji - mówi rzecznik UKSW.

Dodaje jedynie, że sprawa została skierowana do prokuratury. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura informuje, że na razie takie zgłoszenie do prokuratury nie wypłynęło.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie to państwowy uniwersytet wywodzący się z Akademii Teologii Katolickiej. Funkcjonuje od 1999 roku.