"Myślała, że jest chory". Szokująco zagłodzony amstaff. Waga - 12 kg [18+]

Straż miejska z Konina i inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odebrali właścicielce szokująco wychudzone psy. Kornel, amstaff, który był w najgorszym stanie, ważył jedynie 12 kilogramów. Normalnie amstaff waży ok. 30 kg. Ma anemię. Właścicielka uznawała, że "psy są chore", ale badania weterynaryjne potwierdziły, że ich zły stan to tylko skutek niedożywienia.

Amstaff Kornel trafił najpierw do konińskiego schroniska, a następnie pod opiekę warszawskiej AST Fundacji dla Zwierząt Niechcianych. Pozostałe trzy psy, kundelki, w nieco lepszym stanie, pozostają w schronisku w Koninie.

Pies walczy o życie

Jak informuje fundacja, Kornel jest w stanie krytycznym. Ma anemię. Jego szpik nie wytwarza nowej krwi. Walczy o życie. - Badania potwierdziły, że stan Kornela nie wynika z chorób. Wynika z zaniedbania - informują członkowie fundacji. - Najgorszą wizją będzie taka, że szpik nie odnowi produkcji krwinek. Lekarze już wdrożyli leczenie pobudzające szpik. Kornel został podłączony do kroplówki, dostał leki, wczoraj miał transfuzję krwi - dodają. - Pozostaje nam teraz tylko czekać - kończą.

Właścicielka psów w momencie, kiedy je odbierano, była nietrzeźwa. Leczy się psychiatrycznie.

Alert24 jest dla Was. Piszcie o tym, co dla Was ważne. Jak się z nami skontaktować?>>