Utrudnienia w Multibanku i mBanku. "Z mojego konta zniknęło 1000 zł"

"Awaria w Multibanku spowodowała zniknięcie z mojego konta kwoty 1000 zł oraz pobranie dziwnych opłat za prowadzenie rachunku" - napisała na Alert24 nasza czytelniczka. Awarię potwierdziła rzecznika banku. - Wiemy o utrudnieniach, pracujemy nad rozwiązaniem sytuacji - powiedziała Emilia Kasperczak.

"Bank powinien umieścić informację o awarii na swojej stronie, a nie doprowadzać do sytuacji, w której ludziom z rana w wolny dzień podnosi się ciśnienie na widok stanu konta. Mniejszego o podaną powyżej kwotę" - narzekała nasza czytelniczka.

Problemy pojawiły się także w mBanku, który należy do tej samej grupy banków. "Dziś od rana mBank ma kłopoty z widocznością kredytów odnawialnych w systemie transakcyjnym on-line. Ludziom poznikało po parę tysięcy z kont. Na infolinii informują o awarii" - napisał na Alert24 nasz czytelnik.

- Obecnie klienci posiadający kredyty odnawialne mogą mieć trudności w skorzystaniu z dostępnego limitu kredytowego. Pracujemy nad rozwiązaniem tej sytuacji, a o postępach prac będziemy informować. Niezależnie od tych utrudnień serwis transakcyjny banku działa prawidłowo i możliwe jest m.in. dokonywanie płatności kartami. Przepraszamy za niedogodności - powiedziała nam Emilia Kasperczak, rzeczniczka Multibanku.

Według Krzysztofa Olszewskiego, rzecznika mBanku, "to błąd techniczny i bank pracuje nad jego usunięciem". - Informatycy mBanku starają się jak najszybciej usunąć awarię - powiedział Radiu ZET.

Są kraje gorsze niż Korea Płn. Już nie jest liderem cenzury >>