Antysemicki plakat w warszawskim metrze

Na jednej z tablic reklamowych w warszawskim metrze pojawił się plakat negujący zbrodnie w Jedwabnem. - Ktoś samowolnie, bez naszej zgody po raz kolejny nakleił plakat o antysemickiej treści. Plakat zostanie zaklejony - zapewnia rzeczniczka firmy AMS, do której należy przestrzeń reklamowa.

- Wracając metrem na Kabaty zobaczyłam w wagonie na jednej z tablic reklamowych umieszczonych nad siedzeniami tekst, który zaczynał się od słów "czy wstydzisz się za Jedwabne?" - napisała na Alert24 czytelniczka z Ursynowa.

"To już kolejny raz"

Grażyna Gołębiowska - rzeczniczka firmy AMS, do której należy przestrzeń reklamowa, zapewnia, że plakat został umieszczony w metrze bez wiedzy firmy. - To już kolejny raz bez naszej zgody ktoś nakleił plakat o antysemickiej treści - mówi Gołębiowska. Dodaje, że podobna sytuacja miała miejsce pod koniec ubiegłego roku.

- Podobnie jak w poprzednim przypadku trudno ustalić, kto zakleił naszą reklamę, nie mówiąc już o złapaniu kogoś na gorącym uczynku - mówi rzeczniczka. Gołębiowska podkreśla, że jest to działanie nielegalne. - To jest jak zwykłe włamanie na przestrzeń reklamową - mówi. Wyjaśnia, że naruszenie zostało już zgłoszone i ekipa firmy AMS już sprawdza, w którym wagonie doszło do zaklejenia reklamy. Zapewnia, że ogłoszenie zostanie usunięte.

Alert24 jest dla Was. Informujcie nas o tym, co dla Was ważne! Piszcie na naszym profilu na Facebooku , przez formularz na stronie lub smsem/mmsem pod nr 605-24-24-24

Niewybuch na budowie warszawskiego metra >>