Węgierskie linie lotnicze Malev zawiesiły działalność

O godz. 6 rano zawiesiły swoją działalność węgierskie linie lotnicze Malev. Na stronie linii pojawiła się informacja o tym, że ze względu na niemożliwość utrzymania płynności spółki narodowy przewoźnik zmuszony jest uziemić wszystkie loty.

- Dziś węgierski przewoźnik lotniczy wstrzymał operacje - napisał na Alert24 czytelnik "3whisky". Parę minut później o sytuacji powiadomił nas o tym kolejny czytelnik, Mazi.

Na stronie Malev widnieje informacja, że linia lotnicza straciła, w związku z informacjami o problemach finansowych i objęciu przez rząd Węgier ochroną przed wierzycielami, zaufanie dostawców, którzy zaczęli żądać niezwłocznych zapłat za swoje produkty i usługi. Rząd z kolei nie jest w stanie wspomagać linii nowymi funduszami.

Odpływ gotówki z Malevu przyspieszony został tak drastycznie, że nie jest możliwe utrzymanie działalności - poinformowała spółka. W ubiegłym miesiącu Komisja Europejska wezwała narodowego przewoźnika Węgier do zwrotu milionów dolarów rządowej pomocy otrzymanej w latach 2007-2010.

Dla pasażerów linie uruchomiły dwie infolinie, na których mogą się dowiedzieć o możliwościach podróży i odszkodowaniach.

W Sarajewie przez noc spadł metr śniegu. Miasto sparaliżowane [ZDJĘCIA CZYTELNIKA]>>

Więcej o: