Protesty przeciw ACTA nie tylko w Polsce. Dziś Czechy, 11 lutego 14 państw w Europie

Już dziś protestują Czechy, Polacy przez cały tydzień, a na 11 lutego planowane są manifestacje przeciwników umowy ACTA w 12 kolejnych państwach w Europie. Fala protestów przetoczy się przez cały kontynent?

- Przygotowania do protestów przeciwko ACTA w całej Europie rozpoczęte! - napisał na Alert24 Robert, który poinformował nas o gromadzącej informacje o protestach przeciw ACTA na całym kontynencie stronie na portalu Facebook .

Protesty w 14 państwach, 39 miast we Francji

Dziś protestują Czesi, którzy planują także manifestację na 11-tego. W Polsce protesty w kolejnych miastach trwają w zasadzie codziennie - a na 11 lutego planują już protesty Kraków i Szczecin, jednak największe manifestacje - w 14 krajach Europy - mają odbyć się 11 lutego. We Francji, gdzie protesty odbyły się już w ten weekend, kolejna ich odsłona odbędzie się w 39 miastach, w Niemczech - w jedenastu.

 

Manifestować będą też przeciwnicy umowy m.in. w Austrii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Holandii czy Szwajcarii. Najwięcej osób zgłosiło udział w protestach w Sofii. W stolicy Bułgarii - według deklaracji na Facebooku - można spodziewać się nawet 23 tysięcy przeciwników umowy.

Będziesz brać udział w manifestacjach? Zamierzasz robić zdjęcia? Wyślij je na Alert24! Czekamy!

"Tu możesz zablokować ACTA" - petycja w warszawskich klubach>>

Więcej o: