Wichury nad Europą: Utrudniony ruch pociągów w Polsce. Wielka Brytania liczy straty [WIDEO]

Służby techniczne kolei działały w kilkunastu miejscach w związku z wichurami, które przeszły nocą nad Polską. W trzech miejscach drzewa spadły na tory. Do tej pory trwają utrudnienia na szlaku kolejowym w Wiśle. W Wielkiej Brytanii wiatry spowodowały problemy w dostawie prądu do ponad 30 tys. domów. Wichury przechodzą też nad Niemcami i Holandią.

Masz zdjęcia skutków wichur w Wielkiej Brytanii lub Polsce? Wyślij je na Alert24

Silny wiatr, przychodzący nad Polskę znad Wysp Brytyjskich, spowodował utrudnienia na kolei. Na szczęście straty były mniejsze, niż przewidywało PKP Intercity, które ostrzegało wczoraj o możliwych utrudnieniach z powodu silnych wiatrów .

Jak informuje PKP PLK, z powodu wiatru służby działały w kilkunastu miejscach - Usuwanie przeszkód zapewniło przejazdy wielu pociągów bez opóźnień. Jednak w trzech miejscach drzewa zatrzymały ruch - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK. Do tej pory trwają utrudnienia na jednej z tras - w Wiśle, na odcinku między stacjami Wisła Głębce i Wisła Uzdrowisko drzewo uszkodziło konstrukcję trakcji. Trwają pracę. Koleje zorganizowały zastępczą komunikację autobusową. Ruch ma być przywrócony ok. 15-16.

Przywrócono już ruch w dwóch innych miejscach

Dwa drzewa, które znalazły się nisko nad torem zablokowały ok. godz. 20 ruch na trasie z Kostrzyna do Szczecina. Ruch przywrócono koło północy.

Natomiast 20 minut po północy drzewo na sieć spadło na szlaku Sól - Zwardoń (pow. żywiecki). Przerwa w ruchu trwała do 4.40. Na trasie wprowadzono też komunikację autobusową.

Wiać może jeszcze do piątku. Najmocniej na wybrzeżu i południu kraju. Siła wiatru osiągnie tam odpowiednio 80 i 100 km/h.

Wielka Brytania liczy straty. Są ofiary śmiertelne

Śmietnik leci ulicą Edynburga

 

Zobacz zdjęcia z wichury w Wielkiej Brytanii

1600 domów bez gazu, ok. 30 tysięcy bez prądu - tak wyglądała sytuacja w nocy w Wielkiej Brytanii. Przywrócono prąd w 15 tysiącach z nich. Wciąż trwają utrudnienia na kolei - połączenia między Edynburgiem a Perth i Dundee w Szkocji mają być przywrócone dopiero po godz.13.

W południowej Anglii zginął mężczyzna siedzący w zaparkowanym samochodzie, na który upadło przewrócone przez wiatr drzewo.

Wciąż liczone są straty. Nieznana jest liczba uszkodzonych domów, czy samochodów, które uszkodził wiatr. Wichury dotknęły też Niemiec i Holandii.

Przewrócona przez wiatr stojąca ciężarówka na parkingu w Inchinnan, Szkocja

 

KONKURS ALERT24! Czekamy na Wasze zdjęcia wiosny w styczniu>>

Więcej o: