Kupił fałszywe prawo jazdy. Było nie takie, jak chciał - zgłosił się na policję

Na komisariat policji w Alwerni (woj. małopolskie) zgłosił się mężczyzna z zawiadomieniem o oszustwie. Jak mówił, został oszukany, bo kupił fałszywe prawo jazdy, które nie spełniło jego oczekiwań. Został zatrzymany.

Sprawę opisuje lokalny portal " Chrzanowski24 ". Mieszkaniec Alwernii kupił fałszywy dowód za 3 tysiące złotych, kontaktując się ze sprzedawcą przez internet. - Otrzymał zamówione prawo jazdy, które jednak nie spełniało jego oczekiwań, gdyż jak podał zgłaszający było ono kategorii B a nie jak zamawiał kategorii A i B, a wykonanie dokumentu - prawa jazdy odbiegało od "oryginału" i nie gwarantowało, że w trakcie policyjnej kontroli nie zatrzymają go policjanci - poinformował Robert Matyasik, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Chrzanowie.

Policjanci zatrzymali fałszywy dokument. Mężczyzna może odpowiadać z Art. 270 Kodeksu Karnego dotyczącego świadomego używania fałszywego dokumentu. Grozi za to do 5 lat więzienia. Trwają czynności zmierzające do ustalenia wszelkich innych okoliczności tego zdarzenia.

- Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać - napisał nasz czytelnik Łukasz P, który przesłał nam informacje o tym zdarzeniu.

Pokażcie Wasze choinki! [AKCJA ALERT24] >>