18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

"UEFA atakuje nasze bramki" - protest FEMEN-u [ZDJĘCIA 18+]

Aktywistki ukraińskiej grupy FEMEN demonstrowały przed stadionem w Kijowie przeciwko nieuregulowanej problematyce sex turystyki i prostytucji w czasie Euro2012. Na miejscu protestu błyskawicznie pojawiła się policja i siła usunęła działaczki - poinformował Alert24 nasz czytelnik.

Protest

from

FEMEN Video

on

Vimeo

.

Grupa ukraińskich działaczek z organizacji FEMEN znana jest ze swoich odważnych demonstracji przeciw dyskryminacji kobiet i prostytucji na Ukrainie. Dzisiejszym protestem po raz kolejny chciały zwrócić uwagę na problem prostytucji i sex turystyki w czasie Euro2012. Przed tłumem fotoreporterów półnagie działaczki skandowały hasła: "Euro 2012 bez prostytucji" i UEFA atakuje nasze bramki". Policja zareagowała błyskawicznie i siłą usunęła kobiety.

Wcześniej aktywistki protestowały topless między innymi w czasie uroczystego otwarcia stadionu w Kijowie oraz w czasie procesu Julii Tymoszenko. We wrześniu działaczki były też w Polsce. W Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat mówiły o "ciemnej stronie" przygotowań do mistrzostw do Ukrainie.

Od 2008 roku aktywistki FEMEN zorganizowały setki demonstracji topless. Ruch tworzy 40 działaczek występujących półnago na protestach i ponad 300 "nie rozbierających się".