Dzień pasażera PKP. Zegary na Dworcu Centralnym pokazują różne godziny [WIDEO]

Trzy zegary na hali głównej Dworca Centralnego w Warszawie pokazują inny czas, a wszystkie spóźniają się o około pół godziny - powiadomił nas czytelnik serwisu Alert24. Rzecznik PKP S.A. informuje, że za zegary na dworcu odpowiedzialna jest zewnętrzna firma, która już dostała zadanie ich synchronizacji. Ta wpadka zbiega się z trwającym dziś dniem pasażera kolei.

Zegary na dworcu Centralnym w Warszawie

 

Dziś dzień pasażera kolei. Od rana na dworcu pojawili się kolejowi specjaliści od Public Relations. Z uśmiechem na ustach informują o zmianach w rozkładzie i dodatkowych pociągach. Beata Czamerajda z biura prasowego PKP Intercity zapewnia, że składy pociągów będą także wydłużone, aby nie było ciasno. W rezerwie jest około stu pięćdziesięciu wagonów, które będą dołączane na obleganych kierunkach.

Na dworcu swoje stanowisko ustawili także pracownicy Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Informują jak uzyskać odszkodowanie od przewoźnika za spóźniony pociąg, czy inne uchybienia. Przyznają jednak, że nie wiedzą co w przypadku kiedy ktoś nie zdąży na pociąg, bo zegar na dworcu wprowadza go w błąd.

- Dzisiaj rano byłem na Dworcu Centralnym. W hali głównej zdziwiła mnie godzina. Było wcześnie rano, więc byłem zaspany ale żeby aż tak? Na każdym z 3 zegarów była inna i to o ponad pół godziny wcześniejsza niż ta, która była w rzeczywistości - napisał na Alert24 "Wróbcio".

- Dzięki temu pociąg na który czekałem przyjechał o właściwym czasie - dworcowym - dodaje.

Jak informuje biuro prasowe PKP S.A., rzeczywiście wiedzą o problemie. - Zegarami zajmuje się zewnętrzna firma - mówi Łukasz Kurpiewski z grupy PKP. Trwają już prace nad synchronizacją - dodaje. Awaria zegarów na Dworcu Centralnym ma zostać usunięta niezwłocznie. Jednak TVN Warszawa o problemach z różnymi godzinami na zegarach informował już we wrześniu.

Więcej o: