Lubuskie: Wypadek autobusu z dziećmi. Są ranni

Po zderzeniu dwóch samochodów i przewożącego dzieci busa w Koninie Żagańskim (woj. lubuskie) rannych jest, według informacji straży pożarnej 18 osób. Policja podaje mniejszą liczbę poszkodowanych, osiem. Jedno z dzieci, dziewczynka, jest w stanie ciężkim.

Czytelnik serwisu Alert24 powiadomił nas o zderzeniu autobusu z dziećmi i dwóch samochodów osobowych w Koninie Żagańskim w województwie lubuskim.

- W wypadku rannych jest 18 osób, w tym 13 dzieci. Cztery, w tym dziewczynka są w stanie ciężkim - mówi Dariusz Żołądziejewski, rzecznik lubuskiej straży pożarnej. Jak mówi strażak, trzy osoby, w tym jedno dziecko są w stanie ciężkim. Dziewczynka z obrażeniami wewnętrznymi i ranami ciętymi została przewieziona śmigłowcem do szpitala w Zielonej Górze. Jak mówi rzecznik straży, autobus przewrócił się na bok.

Straż pożarna - 18 rannych. Policja - 8

Dużo mniejszą liczbę rannych w wypadku podaje Sylwia Woroniec, rzeczniczka żagańskiej policji - Według naszych informacji rannych jest osiem osób, dwie osoby dorosłe i szóstka dzieci. Jak mówi policjantka do wypadku doszło po godzinie 14. Na skrzyżowaniu drogi nr. 296 i drogi prowadzącej do wsi Konin Żagański doszło do zderzenia fiata ducato i busa marki Mercedes Sprinter, w którym jechało trzynaścioro dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Iłowie. Fiat najprawdopodobniej uderzył jeszcze w jeden samochód. Policja nie dysponuje informacjami o stanie rannych.

Pożar magazynów w Legionowie. Trzy osoby ranne. Ewakuacja [ZDJĘCIA I WIDEO]>>

Więcej o: