Prezydentem Polski jest Lech Kaczyński - strona ambasady w Niemczech

?Półtora roku po katastrofie smoleńskiej, rok i trzy miesiące po wyborach prezydenckich na stronie ambasady Polski w Niemczech znajdowała się informacja, że prezydentem jest Lech Kaczyński, a Bronisław Komorowski marszałkiem Sejmu? - napisał na Alert24 Paweł. Od razu po naszej interwencji błąd na stronie poprawiono.

- Półtora roku po katastrofie smoleńskiej, rok i 3 miesiące po wyborach prezydenckich, według oficjalnej strony polskiej ambasady w Berlinie, prezydentem RP jest Lech Kaczyński, a marszałkiem Sejmu Bronisław Komorowski - poinformował Alert24 czytelnik Paweł. Rzeczywiście, ta informacja znalazła się na stronie ambasady, zarówno w wersji polskiej jak i niemieckiej. Zamieszczona była w dziale "Wycieczka po Polsce".

Ambasada od razu po naszym doniesieniu poprawiła błąd - Zapewne przyczyna jest jak często to bywa - prozaiczna. Ambasada dziennie przetwarza ogromna ilość informacji, do tego dochodzi stosunkowo niewielki personel i zmiany kadrowe - także w zakresie przypisanych kompetencji. Wyjaśniamy kto i na jakim etapie nie dokonał stosownej aktualizacji - odpowiada Jacek Biegała, rzecznik prasowy ambasady.

Ambasadorem RP w Niemczech jest od roku 2006 Marek Prawda, wcześniej pełniący obowiązki sekretarza Ministra Spraw Zagranicznych, a w latach 2001-2005, ambasadora Polski w Szwecji.

Więcej o: