Wybory 2011: Straż pożarna rozwieszała plakaty kandydata PSL. "Nic nie wiedziałem"

Pod osłoną nocy wóz straży pożarnej należący do tykocińskiej OSP rozwiesza wyborczy baner kandydata PSL do Sejmu - taki filmik pojawił się na serwisie YouTube. Kandydat - wicemarszałek województwa podlaskiego Mieczysław Baszko, jest przerażony. "Nie wiedziałem nic o tym, to naganne. Będę interweniował" - mówi.

- Czym zajmuje się straż pożarna w Tykocinie? Rozklejaniem banerów wyborczych PSL! - poinformował Alert24 "czytelnik Kuriera". Załączając dostępny na portalu YouTube film, na którym do wieszania plakatu kandydata ludowców używany jest wóz straży pożarnej.

 

"To naganne. Dałem banery znajomym"

Kandydatem, którego baner wieszali strażacy jest wicemarszałek województwa podlaskiego Mieczysław Baszko, kandydat nr. 2 na liście PSL w okręgu białostockim. W rozmowie telefonicznej wicemarszałek jest przerażony takim wykorzystaniem straży.

- Nic nie wiedziałem, to absolutnie naganne - mówi Mieczysław Baszko. Jak dodaje, dał dosłownie pięć banerów. - Dałem je swoim znajomym, żeby wywiesili je na swoich prywatnych posesjach - tłumaczy. Jak mówi, nie wiedział nawet, że któryś z nich jest strażakiem. - Natychmiast zainterweniuję. To niedopuszczalne - mówi wicemarszałek.

Obserwujecie kampanię na ulicach i w internecie? Coś Was zirytowało? Poinformujcie Alert24 przez formularz lub sms/mms pod numer 605-24-24-24! Czekamy

Dziś wydawcą serwisu wyborczego jest blogerka Kataryna >>

Więcej o: