Pożar w maszynowni statku wycieczkowego w Norwegii. Dwie osoby nie żyją.

Trwa ewakuacja załogi i pasażerów wycieczkowego promu MS Nordlys. Statek dopływał do portu w Alesund, kiedy w maszynowni wybuchł pożar. Sześć osób trafiło już do szpitala. Według najnowszych informacji, dwie nie żyją. 262 osoby będące na pokładzie zostały ewakuowane. .

Pożar w maszynowni wycieczkowego statku MS Nordlys, kursującego regularnie wzdłuż zachodnich i północnych wybrzeży Norwegii, za koło podbiegunowe, wybuchł o godz. 9.20 pożar. Na pokładzie były 262 osoby.

Jak informuje policja okręgu Sunnmore, 106 pasażerów zostało ewakuowanych w łodziach ratunkowych, zanim statek dopłynął do portu w Alesund. Pozostali pasażerowie zostali ewakuowani w porcie.

Dwie osoby nie żyją. Liczba rannych rośnie

Elisabeth Kleive, rzeczniczka szpitala w Alesund, powiedziała ok. godz. 12, że cztery osoby trafiły już do szpitala w porcie. Dwie z nich maja poważne oparzenia i obrażenia spowodowane dymem, dwie inne są w lepszym stanie.Według informacji policji, dwie osoby nie żyją. Jak podają norweskie media, liczba rannych wzrosła do dziewięciu. Osiem z nich to członkowie załogi. Dwie osoby są w ciężkim stanie.

Na pokładzie było 207 pasażerów i 55 osób załogi. Część marynarzy pozostała na pokładzie i bierze udział w akcji gaśniczej.

Wybudowany w 1994 r. Nordlys może wziąć na pokład 691 pasażerów.

Wybory 2011 [NA ŻYWO]. Dziś wszystko o PO: ludzie, program, anegdoty >>

Więcej o: