Przeciwnicy GMO protestują na Facebooku. Setki komentarzy na profilu prezydenta

Greenpeace Polska na swojej stronie głównej zamieścił instrukcję dla protestujących przeciw ustawie o GMO. Tuż potem setki komentarzy przeciwników GMO pojawiły się na profilu prezydenta Komorowskiego.

- Oficjalny profil facebookowy prezydenta Komorowskiego jest atakowany przez rzesze przeciwników genetycznie modyfikowanej żywności i nowej ustawy o nasiennictwie. Lawinowo pojawiają się setki komentarzy - napisała na Alert 24 Marta P.

Apel Greepeace.

Komentarze są efektem apelu, jaki wystosował Greenpeace na swojej stronie internetowej.

- Ludzie w Europie nie chcą GMO. Badania naukowe pokazują, że GMO nie rozwiązuje problemu głodu. Pokazują, za to jakie problemy już przyniosło. Nie wiemy, jakie przyniesie jutro. Prezydent ma czas tylko do środy, żeby zawetować ustawę. Działaj natychmiast. Zostaw komentarz na profilu facebook'owym prezydenta. Jeśli nie korzystasz z Facebooka, możesz wysłać prezydentowi wiadomość e-mail na adres listy@prezydent.pl. - można przeczytać na serwisie Greenpeace

Odzew - setki komentarzy.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Komentarze zaczęły pojawiać się pod wpisami na facebookowym profilu prezydenta Komorowskiego.

- Panie Prezydencie, albo Pana "nie" dla GMO, albo moje "nie" dla Pana w przyszłych wyborach. Dziękuję - pisze Marta

- Szanowny Panie Prezydencie, proszę nie dopuścić, żebyśmy zajadali się niesmacznymi warzywami i owocami jak na Zachodzie. Nasze są lepsze i niech tak zostanie - dodał Jacek

- Panie Prezydencie. Uprzejmie proszę o podjecie decyzji w sprawie tej ustawy z myślą o dobrze wszystkich obywateli - skomentował Archie

Opinia Prezydenta: To bubel prawny.

Prezydent Bronisław Komorowski ocenił w środę, po konsultacjach z ekspertami, że ustawa o nasiennictwie to bubel prawny. Według niego, w parlamencie w ostatnim momencie do ustawy "wrzucono kontrowersyjne zapisy". Dodał jednak, że nie znajduje żadnego potwierdzenia, że żywność GMO jest niezdrowa.

Zastrzegł jednak, że na tym etapie nie jest jeszcze gotowy do deklaracji czy ustawę zawetuje, czy nie. Prezydent ma czas na decyzję w sprawie tej ustawy do 24 sierpnia.

Burze nad Polską [WASZE ZDJĘCIA]>

Więcej o: