PKP: Awaria na trasie od Poznania do granicy niemieckiej

Specjaliści ze Stutgartu mają pomóc w usunięciu awarii kolejowego systemu komputerowego w okolicach Poznania. Awaria trwa od wczoraj i powoduje duże opóźnienia pociągów.

- Awaria systemu sterowania ruchem kolei - poinformował nas wczoraj czytelnik Alert24.

Do awarii doszło wczoraj rano. Ruch kolejowy na odcinku Palędzie-Chrośnica na trasie Poznań-Berlin został całkowicie wstrzymany na 4,5 godziny. Awarii uległ komputerowy system sterowania ruchem, nie można między innymi, opuszczać barier na rogatkach 7 przejazdów kolejowych.

Łukasz Więcek z PKP powiedział Radiu Merkury, że ruch odbywa się w trybie awaryjnym, maszyniści muszą przed każdym z przejazdów zwalniać do 20 kilometrów na godzinę, co powoduje opóźnienia. Nadal nie wiadomo kiedy awaria zostanie usunięta.

PKP apeluje do kierowców o rozwagę

Łukasz Więcek apeluje do kierowców o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie znaków STOP przed przejazdami, gdzie nie można opuścić barier. Dodaje też, że z monitoringu widać, że kierowcy nie respektują znaków i przejeżdżają przez przejazdy nie tylko nie zatrzymując się, ale nawet nie zwalniając. - W każdej chwili może dojść do tragedii - ostrzega rzecznik PKP. Pasażerowie przebywający na poznańskim dworcu PKP narzekali, wczoraj na brak szczegółowych informacji o przyczynach opóźnień.

Burze nad Polską [WASZE ZDJĘCIA]>