18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Kolejny protest feministek z FEMEN - w sprawie procesu Tymoszenko [ZDJĘCIA 18+]

Ukraińskie feministki po raz kolejny wzbudzają kontrowersje. Dziś zaprotestowały topless w sprawie Julii Tymoszenko. Wyraziły swoje zdanie odnośnie przedstawienia w mediach procesu byłej premier jako ?walki dobra ze złem?. Dwie aktywistki FEMEN zostały aresztowane.

Grupa ukraińskich feministek z organizacji FEMEN, znanych z odważnych protestów przeciw dyskryminacji kobiet i prostytucji na Ukrainie, dziś zabrała głos w sprawie procesu wytoczonego Juli Tymoszenko.

Dwie panie wspięły się na dach milicyjnej furgonetki zaparkowanej przy kijowskim sądzie, gdzie odbywa się proces byłej premier. Aktywistki, po pozbyciu się górnych części odzieży, skandowały w stronę policji i zebranych przed sądem polityków, że "należy im się miejsce w samochodzie wraz z innymi bandytami"

Rzeczniczka FEMEN podając oficjalny powód akcji sprzeciw wobec sytuacji, którą określiła jako "brudną walkę dwóch band, przedstawianą mieszkańcom Ukrainy jako walkę dobra ze złem".

Obie panie zostały zatrzymane przez milicję pod zarzutem chuligaństwa.

Proces Julii Tymoszenko, który trwa właśnie na Ukrainie, budzi skrajne emocje, oskarżono ją bowiem o nadużycia władzy i defraudacje związane z umową gazową z Rosją podpisaną za jej kadencji. Organizacja FEMEN znana z antyestablishmnetowych poglądów wykorzystuje okazję, by wyrazić swoje niezadowolenie, tym bardziej że zarówno Julia Tymoszenko jak i Wiktor Janukowycz są postrzegani przez feministki z FEMEN bardzo krytycznie.

Więcej o: