Przyznaliśmy nagrody za najlepsze newsy

W tym tygodniu przyznaliśmy nagrody pięciu naszym czytelnikom. Jeden z nich otrzyma zestaw płyt "Dekady 1945 - 2004". Wszystkim gratulujemy, a pozostałych naszych czytelników zapraszamy do nadsyłania na Alert24 ciekawych newsów. Nagrody czekają.

Nagroda główna trafi do internautki, która poinformowała Alert24 o wycieku gimnazjalnych pytań egzaminacyjnych. Dzięki szybkiej reakcji naszej czytelniczki, pisaliśmy o tym jako pierwsi. Okazało się, że dyrektorka jednego z gimnazjów w Warszawie dzień przed egzaminem rozpakowała paczkę z testami i dała je do skserowania sprzątaczce. Ta z kolei oddała je 18-letniemu chłopakowi, z którym była spokrewniona, a ten zamieścił je w sieci. Policja bardzo szybko zatrzymała chłopaka, ponieważ ten umieszczając plik na zagranicznym serwerze podpisał go swoim nickiem. Takim samym, jaki używał m.in. na Naszej-klasie.

Przeczytaj nagrodzony tekst: Dyrektorka warszawskiego gimnazjum zatrzymana ws. wycieku

Druga nagroda trafi do internauty, który poinformował Alert24 o nagannym zachowaniu motorniczej z wrocławskich tramwajów. Kobieta nie wezwała policji, mimo że widziała, jak grupa chuliganów zaczepia w tramwaju kobietę. W jej obronie stanęło dwóch mężczyzn, którzy za pomocą hamulca ręcznego, zatrzymali tramwaj. Poprosili także motorniczą o wezwanie pomocy, jednak ta zamknęła drzwi tramwaju i odjechała.

Przeczytaj nagrodzony tekst: Motornicza nie udawała, ze nie widzi chuliganów

Trzecią nagrodę przyznaliśmy mieszkańcowi jednego z osiedli w Warszawie, który opisał skandaliczne zachowanie kibiców Legii, którzy wymalowali odnowione osiedle. Remont osiedla został przeprowadzony niedawno. Mieszkańcy cieszyli się, że ich osiedle staje się ładniejsze i bezpieczniejsze - w okolicy założono monitoring. Jednak którejś nocy na osiedle wpadło kilku chuliganów, którzy na elewacji wymalowali symbole Legii Warszawy oraz wulgarne hasła. Sprawa trafiła na policję.

Przeczytaj nagrodzony tekst: Wpadli na osiedle i wymazali odnowione bloki

Czwarty nagrodzony intrnauta to Roldan. Poinformował on Alert24 o ciężkim pobiciu go przez przypadkowe osoby. Miało to miejsce na monitorowanym rynku w Krakowie. Mężczyzna razem z bratem wracał ze swojego spóźnionego wieczoru kawalerskiego. W pewnym momencie podeszło do nich kilku mężczyzn. Dyskusja szybko przerodziła się w bójkę. Chłopak stracił przytomność i trafił do szpitala. Ma żal do służby zdrowia oraz policji, którzy nie powiadomili ciężarnej żony co się z nim dzieje. Policja sprawdza, czy ktoś popełnił błąd.

Pobili go na ulicy. Nikt nie powiadomił ciężarnej żony

Ostatnią nagrodę otrzyma Adrian, który w podlaskim lesie znalazł trzy martwe psy. Zwierzęta zostały najprawdopodobniej zastrzelone. Nasz czytelnik powiadomił policję, która ma wyjaśnić, kto zabił zwierzęta.

Przeczytaj nagrodzony tekst: Znalazł trzy martwe psy na skraju lasu

Więcej o: