Przyznaliśmy nagrody na najciekawsze newsy (10.11-23.11)

Książki Ryszarda Kapuścińskiego w tym tygodniu trafią do trzech naszych czytelników. Dzięki ich informacjom nadesłanym na Alert24 powstały ciekawe artykuły, które stały na stronie głównej serwisu Gazeta.pl. Nagroda główna trafi z kolei do internauty, który poinformował nas o skandalicznym zachowaniu kontrolerów autobusów w Gdyni. Powstał tekst, który trafił na pierwszą stronę wydania lokalnego "Gazety Wyborczej". Wszystkim gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do nadsyłania wiadomości na Alert24. Nagrody czekają.

Ty także masz szanse na nagrodę! Wystarczy, że wyślesz do nas newsa dotyczącego ciekawej, niecodziennej, niebanalnej informacji. Pisz na Alert24 lub na numer 605 24 24 24 i zdobywaj nagrody!

Zestaw płyt "Dekady 1945-2005" otrzyma Marek, za informacje o skandalicznych zachowaniu gdyńskich kontrolerów biletów z Zarządu Komunikacji Miejskiej. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że kontrolerzy szarpali kontrolowaną przez siebie osobę, zabrali jej telefon komórkowy i skasowali z niego film, który miał ich kompromitować. Według relacji tych samych świadków, w szarpaniu mężczyzny, kontrolerom pomagali przybyli na miejsce policjanci. Kontrolerzy oraz policjanci przedstawiają sprawę zupełnie inaczej i uważają, że to oni zostali zaatakowani jako pierwsi. Kto ma rajcę? Wyjaśni to dochodzenie prowadzone przez policję.

Przeczytaj nagrodzony artykuł: ''Awantura w autobusie. Kto winny?''

Nagroda książkowa trafi do internauty Umberto, który znalazł ciekawe materiały w internecie na temat akcji PiS '' Porażka roku ''. Strona kompromitująca działania PO miała wystartować w sobotę, 15 listopada o godz. 13. Jednak materiały, które miały być pokazane na stronie, wyciekły do internetu znacznie szybciej. To co miało skompromitować polityków PO, w rzeczywistości skompromitowała PiS. Ze stroną wiąże się także inna sprawa. Wykorzystanie na stronie www.porazkaroku.pl zdjęcia bez zgody jego autora.

Przeczytaj nagrodzony artykuł: ''Falstart POrażki Roku. Internauci dotarli do filmików PiS-u''

Drugą nagrodę, za informację o nietypowej awarii Plusa , otrzyma internauta eMDEK. Klienci sieci Plus w Katowicach i Krakowie, nie mogli dodzwonić się do wybranych przez siebie osób. Sieć łączyła ich z przypadkowo wybranymi ludźmi. eMDEK próbował dodzwonić się do swojej dziewczyny, jednak za każdym razem zamiast niej odbierał ktoś inny. W końcu internauta trafił na naprawę zniecierpliwionego klienta Plusa i usłyszał: "Halo k...a!". Awaria była spowodowana problemami w centrali., gdzie rozmowy były źle przekierowywane. Skąd ta awaria? Rzeczniczka nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie.

Przeczytaj nagrodzony artykuł: ''Dzwonię i słyszę nieznajomy głos: Halo! K...a!''

Trzecia książka Ryszarda Kapuścińskiego "Jeszcze dzień życia" trafi do naszej czytelniczki Agnieszki z Kościana. Poinformowała ona Alert24 o zatrzymaniu jej syna przez pracowników ochrony sklepu Tesco , tylko dlatego, że miał on taką samą czapkę jak złodziej, który ukradł wcześniej zabawki. Ochroniarze nie poinformowali rodziców o zatrzymaniu chłopca i bez ich zgody przesłuchali go. Tesco z dnia na dzień zapomniało o całej sprawie. Jednak rodzice chłopca postanowili złożyć na policji zawiadomienie o przestępstwie. Dopiero wtedy kierownik firmy ochroniarskiej wysłał list do rodziców z przeprosinami, a dziecku w ramach przeprosić oferował aparat cyfrowy. Sprawą zajęła się prokuratura.

Przeczytaj nagrodzony artykuł: ''Dziecko podejrzane o kradzież przez ... czapkę"

Więcej o: