Najlepsze newsy zostały wyróżnione (27.09-10.10)

Nagrody w tym tygodniu postanowiliśmy przyznać czterem osobom, których newsy wywołały ciekawe dyskusje na naszym forum. Z czterech nagrodzonych w tym tygodniu newsów, aż dwa przyczyniły się do powstania artykułów, które ukazały się w lokalnych wydaniach "Gazety Wyborczej". Zwycięzcom gratulujemy, a czytelników serwisu Alert24 zachęcamy do nadsyłania do nas newsów dotyczących ciekawych, niecodziennych wydarzeń. Nagrody czekają.

Byłeś świadkiem wypadku, pożaru, innego nietypowego zdarzenia? Prześlij swoją relację, zdjęcie, film na Alert24 lub na numer 605 24 24 24 i podziel się z innymi, tym co widziałeś

Pierwsza nagroda - "Dekady 1945-2005", trafi do internauty o nicku Posith, który poinformował Alert24 o nadużyciach użytkowników serwisu Nasza-klasa . Sprawa dotyczy komentarzy (wpisów) pod zdjęciami więźniów z Oświęcimia , które opublikował jeden z użytkowników serwisu. Na zdjęciu widać czworo dzieci. Wygłodzonych i wynędzniałych. Autor profilu, na którym pojawiło się zdjęcie, podpisał je "Auschwitz Birkenau sia lalalala". Wpisy jego kolegów wcale nie były lepsze. Jeden z nich brzmiał "Hitler wróć Żydów truć". Po naszej interwencji sprawą zajęła się prokuratura.

Przeczytaj nagrodzony artykuł

Druga nagroda - książka Ryszarda Kapuścińskiego, trafi do Anny Żamejć za newsa o studentach zatrzymanych na granicy rosyjsko - kazachskiej . Dziewięcioro studentów stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego i ich opiekun zostali w miejscowości Toboł wyrzuceni z pociągu, którym wracali do Polski. Zabrano im paszporty, noc spędzili w niewielkiej izbie. A wszystko z powodu tego, że w noc, kiedy studenci przekraczali granicę wygasła ważność ich kazachskich wiz. Nie był to jednak powód do zatrzymania Polaków. Za tego typu wykroczenie grozi upomnienie i grzywna. Po interwenci polskiego konsula i władz Uniwersytety Wrocławskiego polscy studenci, po dwóch dniach od zatrzymania, zostali wypuszczeni z celi i mogli wrócić do Polski.

Przeczytaj nagrodzony artykuł

Trzecia nagrodzona internautka to Alicja Rydzewska, która poinformowała Alert24 o kradzieży porsche wartego 120 tys. euro sprzed hotelu Plaza we Wrocławiu . Tekst ukazał się w wydaniu lokalnym "Gazety Wyborczej". Ofiarami złodziei padli turyści z Niemiec. Po kradzieży auta okazało się, że parking, na którym zaparkowali nie należy do hotelu i nie jest strzeżony, a tylko dozorowany. Turyści mają żal do dyrektora hotelu, że ten po całej sprawie nie zajął się nimi w odpowiedni sposób, nie przeprosił, a także nie przejął się faktem, że klienci nie mają czym wrócić do domu. Pomogła im znajoma tłumaczka, która pożyczyła turystom swój samochód. Hotel zrzuca winę za kradzież na turystów, ponieważ ci nie zgłosili obsłudze hotelu faktu, że przyjechali drogim samochodem.

Przeczytaj nagrodzony artykuł

Ostatnia nagroda powędruje do internauty o nicku KSTR. Poinformował on Alert24 o wykopaniu przez pracowników budowlanych dwóch trumien przy Skwerze Hoovera w Warszawie . Tekst ukazał się na pierwszej stronie "Gazety Stołecznej". Na miejsce robotnicy wezwali policję. Ta zabezpieczyła teren, a o pomoc poprosiła warszawską prokuraturę oraz archeologów. - Prawdopodobnie znalezione szczątki pochodzą z początku drugiej wojny światowej. Wskazują na to znalezione monety, które pochodzą sprzed wojny - mówią archeolodzy. Kości zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie mają zostać zbadane.

Przeczytaj nagrodzony artykuł

Ty także masz szanse na nagrodę! Wystarczy, że wyślesz do nas newsa dotyczącego ciekawej, niecodziennej, niebanalnej informacji. Pisz na Alert24 lub na numer 605 24 24 24 i zdobywaj nagrody!

Więcej o: