Nagrodziliśmy najciekawsze newsy (18.08-31.08)

Bądź szybszy niż dziennikarz, podziel się z nami newsem dnia. Masz oczy szeroko otwarte? Możesz dostana tym zyskać. Dla osób, które poinformują nas o ciekawym, nietypowym, wyjątkowym, niezwykłym zdarzeniu, dajemy nagrody.

W tym tygodniu nagrody przyznaliśmy trzem internautom, którzy przysłali na Alert24 bardzo ciekawe newsy, z których powstały artykuły.

W tym tygodniu nagrodami są, oprócz "Dekad. 1945-2005", książki "Cesarz" Ryszarda Kapuścińskiego. Internautom gratulujemy, a wszystkich naszych czytelników zachęcamy do nadsyłania na Alert24 ciekawych informacji. Nagrody czekają!

Pierwsza nagroda powędruje do Anny. Nasza internautka opisała Alertowi24 swoją historię, gdy w niedzielę po południu próbowała kupić w Warszawie bilet komunikacji miejskiej. Jak na złość, wszystkie kioski w okolicy były pozamykane. Nasza internautka pomyślała więc, że kupi go u kierowcy w autobusie. Jakie było jej zdziwienie, kiedy usłyszała, że ''bilety się skończyły'' . Znowu. Anna zaznacza, że nie był to pierwszy przypadek, kiedy nie mogła kupić biletów u kierowcy. Na szczęście dyrektor warszawskiego ZTM-u obiecał, że pierwsze biletomaty w Warszawie pojawią się już pod koniec października tego roku. Na naszym forum rozgorzała ciekawa dyskusja, na temat sprzedaży biletów przez kierowców. Głosy były bardzo podzielone .

Książka "Cesarz" trafi z kolei do internauty, który w bardzo ciekawy i zabawny sposób, opisał nam swoją przygodę z Pocztą Polską . Internauta dokładnie opisał swoją ostatnio wizytę w jednej z warszawskich placówek Poczty Polskiej . Przyszedł odebrać książkę, a otrzymał do podpisania protokół uszkodzenia przesyłki. Trudno, czasami coś może się popsuć podczas transportu. Najgorsze było jednak to, że kierowniczka placówki winę za zniszczoną przesyłkę starała się zrzucić na nadawcę, poza tym oczekiwała od naszego internauty potwierdzenia, że ten nie będzie ubiegał się o rekompensatę za zniszczoną książkę. Na koniec nasz czytelnik musiał wymusić na pracownicy Poczty Polskiej przeprosiny za zmarnowany czas i zniszczoną książkę. Swoje odwiedziny placówki internauta skomentował jednym zdaniem: " Z urzędu wyszedłem z solidnym bólem głowy, odprowadzany nienawistnymi spojrzeniami ze wszystkich okienek".

Ostatnia nagroda trafi do naszej czytelniczki Turystki, która zwróciła uwagę na palący problem dworca Centralnego w Warszawie . "Turystka" przysłała na Alert24 zdjęcie, które zrobiła w piątkowy poranek, około godz. 5.30. Na dworcu autobusowym przy al. Jerozolimskich przy dworcu PKP sypialnię urządzili sobie bezdomni . Internautka zaznacza, że nie jest to najlepsza wizytówka stolicy. Patrząc na ostatni ranking dworów, jaki przygotowała ''Gazeta Wyborcza'' , śpiący na przystankach bezdomni wcale nie przysporzą popularności ani też uroku dworcowi Centralnemu. Tym bardziej, że i tak, teraz znajduje się on na 20 miejscu w tabeli polskich dworców. Jest to czwarte miejsce od końca. Niestety stolica nie ma się czym chwalić.