Omówienie 21. ekstremalnego quizu wiedzy

Gratuluję rozwiązania quizu. Mam nadzieję, że dobrze poszło, a quiz okazał się ciekawy. W tym artykule znajdziesz krótkie omówienie pytań.

1. Katarzyna Wielka była córką księcia ze Świętego Cesarstwa Rzymskiego - Christiana Augusta von Anhalt-Zerbst. W 1745 roku w wieku 16 lat wyjechała do Rosji, gdzie poślubiła późniejszego cara Piotra III.

2. Wszystkie osoby znajdujące się w pytaniu były premierami Izraela. Obecnie jest nim Beniamin Netanjahu z prawicowej partii Likud. Jest pierwszym premierem, który urodził się w Izraelu.

3. Michael Phelps ma na koncie 22 medale olimpijskie, w tym 18 złote. Łarysa Łatynina ma 18 medali, ale tylko 9 złotych, Carl Lewis 10 medali, w tym 9 złotych, a Usian Bolt 6 złotych.

4. Sabaton stał się specjalistą "w zakresie śpiewania piosenek o polskich dzielnych żołnierzach".Udaną serię rozpoczął wspominając obronę Wizny we wrześniu 1939 roku w piosence 40:1. Piosenka zrobiła furorę w Polsce i przypomniała o męstwie naszych żołnierzy, którzy powstrzymali wielokrotnie silniejsze wojska niemieckie pod wodzą samego Heinza Guderiana.

5. Desdemona to jedna z tragicznych postaci z dzieł Szekspira. Była dobrą żoną, ale mąż na skutek intryg, podejrzewa ją o zdrady. W końcu tytułowy Otello ją zabija, a sam popełnia samobójstwo.

6. USA mają ponad 300 mln mieszkańców, Indonezja ponad 200 mln, a Brazylia 193 mln. Japonia jest dużo mniej zaludniona - ma tylko 127 mln mieszkańców.

7. Na początku ery samochodów trwała walka między pojazdami benzynowymi i elektrycznymi. W końcu wygrały te pierwsze, ale to elektryczny pojazd pierwszy pobił barierę 100 km na godz. Więcej znajdziecie tutaj .

8. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna obiega Ziemie w czasie 91 minut i 34 sekund. Obecnie jej załoga liczy 6 osób.

9. Kilwater, jak opisuje Wikipedia, "jest również elementem humoru żeglarskiego, kiedy to młodego i niedoświadczonego adepta żeglarstwa wysyła się po "pół wiadra kilwateru".

10. To pytanie samo w sobie jest trudne, jednak z łatwością da się zauważyć nieprawidłowe odpowiedzi. Ostatnia odpowiedź to kryminalistyka, przedostatnie telegrafia, a druga telekineza.

Zobacz inne quizy

Jeżeli masz jakieś sugestie, chcesz wyrazić opinię lub podać propozycję pytania do następnych quizów, napisz komentarz w omówieniu pytań lub wyślij go nam e-mail na: quizwiedzy@gazeta.pl. Podziel się swoim wynikiem na naszej stronie na Facebooku .