Niemcy w "punkcie krytycznym". Prezydent: Kończą się możliwości przyjmowania migrantów

Niemcy, podobnie jak Włochy, znalazły się w punkcie krytycznym jeśli chodzi o migrację, powiedział Frank-Walter Steinmeier.

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier ocenił, że jego kraj osiągnął limit możliwości w przyjmowaniu migrantów. W pierwszej połowie tego roku złożono w Niemczech więcej niż jedną trzecią wszystkich wniosków o azyl w całej UE, ponadto w Niemczech przebywa ponad milion uchodźców z Ukrainy. – Z tego powodu Niemcy, podobnie jak Włochy, znalazły się w punkcie krytycznym – powiedział przed wizytą na Sycylii dziennikowi  "Corriere della Serra".

Zobacz wideo Kaczyński przedstawił pomysł, na rozwiązanie kryzysu migracyjnego. "Pozbywanie się ich z własnego terytorium"

Zdaniem prezydenta obydwa kraje dźwigają wielki ciężar. - Dlatego bardzo poważnie traktuję wszystkie głosy wołające o pomoc nie tylko z Włoch, lecz także z Niemiec - podkreślił Steinmeier. 

Niemcy nie przyjmują migrantów z Włoch. Prezydent wzywa do mobilizacji

Niemcy obecnie już nie przyjmują migrantów z Włoch, nie przestrzegając tym samym dobrowolnego mechanizmu solidarności. Wszystko przez to, że Włochy odmawiają przyjmowania ich z powrotem w ramach tzw. procedury dublińskiej.

Steinmeier wezwał do wspólnej mobilizacji: - Wszyscy musimy dołożyć starań, aby ciężar ten pozostał do uniesienia i liczba przybywających ponownie spadła - powiedział. Podkreślił również, że niezbędny jest sprawiedliwy podział obciążeń wśród europejskich państw oraz bardziej rygorystyczne kontrole i monitorowanie zewnętrznych granic UE. 

***

Autor: Aneta Pawlak (opracowanie)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

 
Więcej o: