Tragedia w Niemczech. Spotkały na szlaku turystę. Mężczyzna zepchnął je w przepaść

W środę w pobliżu zamku Neuschwanstein w Bawarii mężczyzna zaatakował dwie turystki i zepchnął je w przepaść.

Jedna z nich, 21-letnia kobieta, zmarła w nocy ze środy na czwartek w szpitalu z powodu ciężkich obrażeń, poinformowała policja w Kempten. Druga ofiara, 22-latka, przebywa w szpitalu.

W czwartek wydano nakaz aresztowania wobec 30-letniego domniemanego sprawcy. Mężczyzna oraz obie ofiary są obywatelami USA.

Zobacz wideo Cymański chce przejść do PiS-u. "Nie zmieniam frontu, zmieniam pozycje strzeleckie"

Według informacji, obie młode kobiety w środę po południu, 15 czerwca, na szlaku turystycznym na wschód od Mostu Marii w miejscowości Schwangau przypadkowo spotkały mężczyznę, do którego dołączyły. Z Mostu Marii rozciąga się doskonały widok na wąwóz Pöllat oraz znajdujący się powyżej zamek Neuschwanstein.

Turysta pod jakimś pretekstem sprowadził obie kobiety na mało widoczną ścieżkę prowadzącą do punktu widokowego.

Przestępstwo seksualne i zamach na życie

Tam miał zaatakować 21-latkę. Kiedy jej 22-letnia towarzyszka próbowała interweniować, miał ją podduszać i zepchnąć w dół ze stromej skarpy. Następnie mężczyzna miał także ją zepchnąć w przepaść, gdzie po 50 metrach znalazła się obok swojej koleżanki. Według rzecznika prokuratury w Kempten, doszło do próby przestępstwa seksualnego wobec 21-latki.

Obie kobiety zostały odnalezione i ewakuowane przez górską służbę ratowniczą. Ranną, ale przytomną 22-latkę przewieziono do szpitala. Druga kobieta doznała ciężkich obrażeń i została przetransportowana helikopterem do szpitala, gdzie zmarła w nocy.

Do poszukiwania sprawcy wykorzystano helikopter oraz psy policyjne. Mężczyznę ujęto niedługo po zajściu w pobliżu miejsca zdarzenia. W czwartek sąd okręgowy w Kempten wydał nakaz aresztowania wobec 30-letniego Amerykanina.

Obecnie wszczęto dochodzenia w sprawie próby zabójstwa, zabójstwa oraz przestępstwa seksualnego. Śledczy poszukują świadków w celu zrekonstruowania przebiegu zdarzenia. Ponadto, na portalu policyjnym można przesłać zdjęcia wykonane przez odwiedzających miejsce zbrodni w celu pomocy w śledztwie. (AFP/jar)

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

 
Więcej o: