Atak w niemieckim pociągu. Mężczyzna ranił 17-latkę. Policja go zatrzymała, to Polak

W pociągu regionalnym z Cottbus do Frankfurtu nad Odrą 37-letni mężczyzna groził pasażerom, a następnie ranił nastolatkę przedmiotem podobnym do siekiery. Został zatrzymany przez policję. To obywatel Polski.
Zobacz wideo Pijany kierowca potrącił pieszego. 26-latkowi grozi do 4,5 roku więzienia

W piątek po południu funkcjonariusze zatrzymali pociąg na stacji Guben w powiecie Spree-Neisse i ujęli podejrzanego. Okazał się on obywatelem Polski. Prawdopodobnie ciężko ranna 17-letnia dziewczyna, którą zaatakował mężczyzna, została przewieziona natychmiast do szpitala. Ale, jak zapewnił rzecznik policji, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na razie policja nie informuje o szczegółach ataku.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Xi Jinping i Władimir Putin. "Puszka Pandory". Unia waży relacje z Chinami

Atak w pociągu. Zatrzymany mężczyzna to Polak

Informację o zajściu policja otrzymała około godziny 13:20. Funkcjonariusze znaleźli u zatrzymanego 37-letniego mężczyzny przedmiot podobny do siekiery. 

Mężczyzna miał przebiec przez kilka wagonów pociągu regionalnego z Cottbus do Frankfurtu nad Odrą, ale nie udało się ustalić, na jakiej stacji wsiadł. Policja nie stwierdziła też u podejrzanego działania pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Nie wiadomo, co było motywem ataku. 

Mężczyzna został zabrany na komisariat policji. Po południu dochodzeniowcy zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków.

Steven Seagal Moskwa. Seagal otworzył ośrodek, który ma szkolić żołnierzy. Ukraiński MON kpi

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

 
Więcej o: