Niemcy. 12-latka nie wróciła od przyjaciółki. Jej ciało znaleziono w lesie. "Padła ofiarą przestępstwa"

Tragedia w Nadrenii Północnej-Westfalii. W lesie znaleziono ciało 12-latki, która była poszukiwana od sobotniego popołudnia.

Niemieccy śledczy przekazali do tej pory szczątkowe informacje na temat sprawy. Ciało dziewczynki znaleziono w niedzielę w lesie w pobliżu jej rodzinnego Freudenberga.

Miejscowość jest oddalona o około 80 kilometrów na wschód od Kolonii, w zachodniej części kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia.

Policja poinformowała, że 12- latka dzień przed śmiercią "padła ofiarą przestępstwa". Nie podano więcej szczegółów.

Dziewczyna zaginęła w sobotę. Nastolatka nie wróciła do domu po wizycie u przyjaciółki.

Zobacz wideo Katowice. 39-latek zabił partnerkę podczas randki. Potem zadzwonił po pomoc na policję

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Niemcy. 12-latka nie wróciła od przyjaciółki. Całonocne poszukiwania dziewczynki

Według lokalnych mediów nastolatka rozpoczęła podróż do domu około 17:30. Dziewczyny szukano przez całą noc z soboty na niedzielę. Rano znaleziono jej ciało w lesie przy ścieżce rowerowej.

Dochodzenie w sprawie przejęli policjanci i prokuratorzy z Koblencji w sąsiednim kraju związkowym Nadrenia-Palatyn. Nieoficjalnie zdaniem śledczych nastolatka została zamordowana, ale jeszcze nie ujawniono szczegółów na ten temat.

Burmistrz miasta Freudenberg Nicole Reschke (SPD) zdecydowała w poniedziałek o opuszczeniu flagi przed ratuszem do połowy masztu. - Jesteśmy głęboko wstrząśnięci, a nasze myśli są z bliskimi ofiary - powiedziała.

***

(dpa, AFP), dra

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

 
Więcej o: